Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Göl Festivali’nde Balkan rüzgarı

03 Temmuz, 2013 | 11:32

Göl Festivali'nde Balkan rüzgarı Küçükçekmeceliler, geleneksel hale gelen 8. Uluslararası Göl Festivali’nin üçüncü gününde Rumaeli ezgileriyle coştu.

Göl Kenarı amfi tiyatroda, Hop Dedik Ayhan’ın sunumuyla gerçekleştirilen konseri Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Başkan Yardımcıları başta olmak üzere, binlerce vatandaş izledi.

HEM OYNADI HEM OYNATTI

Konser boyunca Bayrampaşa Mozaik Folk Dans Topluluğu’nun halk oyunlarıyla performansına eşlik ettiği Rumelili Ekrem, seyircileri Balkan ezgileriyle coşturdu. Konserde, ‘Ramo Ramo Sevgilim, Osman Ağa, Çökertme ve Bülbülüm Altın Kafeste’ gibi parçalar okuyan ünlü sanatçıya binlerce seyirci hep bir ağızdan eşlik etti. Aziz Yeniay’a yaptığı kültür, sanat etkinlikleri dolayısıyla teşekkür eden Rumelili Ekrem, konser boyunca hem oynadı hem de göçmen vatandaşları oynattı.

‘KÜÇÜKÇEKMECE FESTİVALLERLE ANILMALI’

Ayrıca Göl Festivali’nin 3. günü dolayısıyla, İrlanda, Slovakya, Litvanya, Meksika ülke gösterilerini ve tanıtım filmlerini izleyen katılımcılar, ev sahibi Türkiye’nin Küçükçekmece Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Derneği İzmir Yöresi Halk Oyunu gösterisiyle de eğlenceli dakikalar geçirdi.

Konser sonunda Rumelili Ekrem’e teşekkür ederek hediye takdim eden Başkan Aziz Yeniay, “Küçükçekmece’mizin kültürle, sanatla, festivallerle anılmasını istiyoruz. Sizler bunu fazlasıyla hak ediyorsunuz.”diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Yeniay, göl festivali, Göl Festivali Balkan, Göl Festivali Balkan müzikleri, Küçükçekmece Göl festivali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları