Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Göl Festivali’ne muhteşem kapanış

09 Temmuz, 2013 | 14:07

Göl Festivali'ne muhteşem kapanış Küçükçekmece Belediyesi’nin 8.’sini düzenlediği Uluslararası Göl Festivali’nin kapanış gecesinde büyük coşku yaşandı.

Uluslararası Göl Festivali’nin kapanışında sahne alan ünlü sanatçı Soner Sarıkabadayı on binleri coşturdu.

Fetsivale,Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile Başkan Yardımcıları başta olmak üzere, CIOFF Türkiye Başkanı Savaş Tuğsavul ve Genel Sekreteri Muammer Aslan ile on binlerce vatandaş katıldı.

BAŞKAN’DAN ‘ARENAMEGA’ SÖZÜ

Konuşmasında, “Festival, dostluk, kardeşlik demek. Sizler de burada sekiz gün boyunca Türk misafirperverliğini, sevgisini ve muhabbetini gösterdiniz. Burada hep beraber çok güzel anlar yaşadık. Bir dahaki festivalimizi de daha geniş katılımlarla dev gösteri merkezimiz Arenamega’da gerçekleştireceğiz inşallah.”diyerek müjde veren Aziz Yeniay, festivale katılımlarından dolayı misafir ülkelere, CIOFF yetkililerine ve Küçükçekmecelilere teşekkür etti.

GECENİN SÜRPRİZİ ANKARA HAVASI

Kapanış gecesinde tüm misafir ülkeler Tayland, Meksika, Mısır, Litvanya, Fransa, Estonya, Slovakya, Pakistan, Şili ve İrlanda ile ev sahibi ülke Türkiye hünerlerini sergiledi. Fransa’nın uzun bacak dans gösterisi katılımcıların beğenisini kazanırken, Pakistan ve Mısır’ın gösterileri de ilgiyle izlendi. Türkiye’yi, kapanış gecesinde Beşik Turizm Folklor Eğitim Araştırma Derneği’nin Karadeniz ekibi temsil etti. Kemençe eşliğinde horon tepen Türk ekip seyircilerden büyük alkış aldı. Gecenin sürprizi ise ülke gösterileri sonunda Türk ve yabancı dansçıların bir arada Ankara havası oynaması oldu.

10 BİNLERİ COŞTURDU

Festival kapsamında bir konser veren pop müziğinin sevilen ismi Soner Sarıkabadayı, Küçükçekmece’yi adeta salladı. Vatandaşların akın ettiği konserde izdiham yaşanırken, on binlerce kişi hep bir ağızdan Soner Sarıkabadayı’nın şarkılarını söyledi. Sempatik tavırları ve muhteşem sahne performansıyla dikkatleri üzerine çeken Kabadayı, ‘İnsan Sevmez Mi?, Seveni Arıyorum, Buz, İki Medeni İnsan’ gibi kendi parçalarının yanı sıra, Aşık Veysel’den ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsünü ve Azeri şarkısı ‘Ayrılık’ı okudu.

Gecenin sonunda ise, katılımcı ülkelere protokol üyeleri tarafından Çini Tabak ve sertifika verilirken, Yeniay da, ünlü sanatçı Soner Sarıkabadayı’ ya günün anısına Çini Tabak hediye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Yeniay, Estonya, Fransa, göl festivali, İrlanda, Küçükçekmece, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece Göl festivali, Litvanya, Meksika, Mısır, Pakistan, Şili, Slovakya, Tayland, Uluslararası Göl Festivali,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları