Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gökçek: Ankara’da sağlık, kongre, inanç ve eğlence turizmi artırılmalı

24 Eylül, 2011 | 10:55

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi arasında ‘Ankara Turizmini Geliştirme ve İşbirliği Protokolü’ imzalandı. Gökçek: Ankara’da sağlık, kongre, inanç ve eğlence turizmi artırılmalı dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘nde düzenlenen imza törenine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan, belediye ve üniversite yetkilileri katıldı. Protokol öncesi konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın turizm kenti olması adına önemli bir adım attıklarını vurguladı. Gökçek, “Tarihi, turistik ve kültürel birçok değere sahip Ankara için bu protokol bir tescil anlamı taşıyor. Ankara’da ciddi bir gayretle turizm potansiyeli geliştirilecek. Sağlık, kongre, inanç ve eğlence turizmi teşvik edilebilir desteklenebilir.” dedi.

Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan ise Ankara’nın, bir Anadolu kasabasının bugünlere geldiğini belirterek, “Şimdi Ankara’nın kendisine has özellikleri ve güzellikleri var. Ankara, cumhuriyetin kalbi. Ankara, başkent olarak önplana çıktı. Ama Ankara’nın, birçok kişinin bilmediği kültürel güzellikleri ve özellikleri var.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan arasında ‘Ankara Turizmini Geliştirme ve İşbirliği Protokolü’ imzalandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Turizm, Ankara Turizmi, Ankara Turizmini Geliştirme ve İşbirliği Protokolü, Melih Gökçek, Melih Gökçek Turizm Açıklaması,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları