Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Godzilla Japonya’ya taşındı

04 Haziran, 2015 | 13:20

Bilimkurgu filmlerinden tanıdığımız Godzilla, Japonya’nın başkenti Tokyo’daki Şincuku mahallesinde oturma izni aldı. Yetkililer, filmin popülerliğinden faydalanarak bölgeye daha fazla turist çekmeyi planlıyor.

Godzilla filminin yayın haklarını elinde bulunudran Toho şirketi, Japonya’nın başkenti Tokyo’daki 30 katlı binasının girişine 12 metre yüksekliğinde bir Godzilla başı yerleştirdi. İlki 1954’te çekilen filmin popülerliğinden yararlanmak isteyen yetkililer, bu sayede daha fazla turisti bölgeye çekmeye çalışıyor.

Godzilla’ya Şincaku mahallesinde oturma izni verdiklerini açıklayan bir yetkili, normalde pasaport işlemleri esnasında verilen bu belgenin bir kopyasını isteyen herkesin alabileceğini söylüyor. Godzilla ayrıca Şincaku bölgesinin turizm elçisi olarak da atandı.

Godzilla, ya da Japoncadaki adıyla ‘Gojira’, gorilla ve kujira (balina) sözcüklerinin birleşiminden türetildi. İlki 1954’te 9,6 milyon izleyici çeken film, o tarihten bu yana pek çok kez yeniden çekildi.

2014’te Hollywood şirketi Warner Bros’un çektiği 160 milyon dolar hasılatlı filmin ardından Toho şirketi de 2016’da filmin yeni bir versiyonunu yayınlamayı planlıyor (sputniknews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Godzilla, godzilla filmi, godzilla filmi izle, godzilla heykeli, Godzilla Japonya, Japonya, Japonya tokyo, Japonya tokyo godzilla, Şincuku, Şincuku tokyo, Toho, Toho godzilla, Tokyo, Tokyo godzilla, Tokyo turu, Warner Bros godzilla,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları