Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Göçmenlik görüşmeleri Havana’da yapılacak

09 Ocak, 2015 | 08:13

Amerika ve Küba arasındaki göçmenlik görüşmeleri, 21-22 Ocak tarihlerinde Küba’nın başkenti Havana’da yapılacak.

NationalTurk’ün haberine göre;

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, günlük basın toplantısında, Barack Obama yönetiminin, geçen yıl Aralık ayı sonunda Küba’ya yeni açılımını açıkladığında duyurduğu göçmenlik görüşmelerinin gelecek turunun 21-22 Ocak’ta Havana’da yapılacağını belirtti.

ABD heyetine Dışişleri Bakanlığı Batı Hemisfer’den sorumlu Müsteşar Yardımcısı Roberta Jacobson’un başkanlık edeceğini bildiren Psaki, iki ülke arasındaki göçmenlik konularındaki toplantının altı ayda bir yapıldığını, bir önceki toplantının da 2014 yılının Temmuz ayında Washington’da düzenlendiğini hatırlattı.

Toplantılarda, göçmenlik konularında yasal durum ile güvenlik meselelerinin ele alındığı anımsatan Psaki, yeni toplantının gündeminin ise henüz şekillenmediğini ifade etti.

Psaki, iki ülke arasındaki yeni süreçle bağlantılı olarak, ilişkilerin normalleştirilmesi, ABD büyükelçiliğinin açılması ve faaliyete geçmesi için gereken lojistik düzenlemeler, vize konuları ve büyükelçilik personeli meselelerinin de toplantının konu başlıklarından olacağını kaydetti.

Psaki, başka bir soru üzerine, Küba hükümetinin taahhüt ettiği 53 siyasi mahkumun serbest bırakılması sürecinin tamamlamasını beklediklerini de dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD Büyükelçiliği, ABD büyükelçiliği küba, ABD Dışişleri Bakanlığı, Barack Obama, Barack Obama Amerika, Barack Obama havana, Barack Obama Küba, jen psaki, Jen Psaki amerika, Küba, Küba ABD, Küba ABD göçmenlik, Küba ABD haberleri, Küba Amerika, küba başkenti, Küba göçmenlik, Küba Haberleri, Küba Havana, Küba hükümeti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları