Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Göcek koyları temizlendi

01 Haziran, 2009 | 12:33

Göcek koyları temizlendi Akdeniz´e kıyısı olan toplam 21 ülkede gerçekleştirilen Akdeniz´i Temiz Tutalım Kampanyası´nın(Clean-Up The MED) Türkiye ayağında Göcek koylarında karasal ve dip temizliği yapıldı.

Büyük bir ekiple gerçekleştirilen temizlik çalışmasında kıyılardan ve denizden çok sayıda artık çıktı.

500 kişilik bir ekiple yapılan temizlik kampanyası çalışmalarına TURMEPA Deniz Temiz Derneği üst düzey yöneticilerinin yanı sıra öğrenci grupları, gönüllüler ve dalgıçlar katıldı. Çalışmalar sürecinde poşetler dolusu karasal atık toplanırken, deniz dibinden de birçok şişe, plastik, demir, çatal, bıçak gibi atıklar çıkartıldı.

Göcek koylarının turizm açısından çok önemli olduğunun altını çizen Deniz Temiz Derneği Genel Sekreteri Levent Ballar, “Yılda yaklaşık 200 milyon turist Akdeniz kıyılarında tatilini geçiriyor. Ancak bununla birlikte, her yıl Akdeniz´i ziyaret eden 100 milyon kişinin ürettiği çöplerin yüzde 80´i arıtılmadan denize atılmakta. Dünya ve kıyı ülkeleri açısından, hem ekolojik, hem yaşamsal, hem de ekonomik anlamda bu kadar önemli olan Akdeniz´deki kirliliğe dikkat çekmek ve kamuoyunda denizlerin temiz tutulması için bilinçlendirme yaratmak için düzenlenen bu kampanya tüm ülkelerde aynı isimle, aynı tarihlerde, aynı amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Bölgesi, Deniz Temiz Derneği, Göcek Koyları, Levent Ballar, Muğla, TURMEPA,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları