Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Göbeklitepe Temmuz Ayında Ziyarete Açılıyor

22 Mayıs, 2017 | 07:15
Göbeklitepe

Göbeklitepe

 

Dünyanın En Eski Anıtsal Tapınağı Göbeklitepe Temmuz Ayında Ziyarete Açılıyor

Arkeofili’nin haberine göre, Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan, Göbeklitepe’deki çalışmaları 15 Temmuz 2017 tarihinde tamamlamayı planladıklarını belirterek, ” Üst çatı projeleri 15 Temmuz 2017 itibariyle tamamlanacak ve alan ziyaretçilere açılacak. Yapılan çalışmalar tamamen Göbeklitepe’nin koruma ve kullanma çalışma dengesi gözetilerek yürütülmektedir. Koruma  konusu önceliğimizdir. Yapılan bu üst yapı koruma çalışmaları yaklaşık 600 bin avroluk bir bedelle, hem devletimizin hem de Avrupa Birliği’nin fon destekleri kullanılarak yapılıyor. Sonuç olarak Göbeklitepe’nin geleceğe miras kalması hususunda en az zarar göreceği bir koruma ve kullanılması noktasında da iyi bir çalışma olacağını düşünüyoruz”. dedi.

Göbeklitepe devam eden çalışmalar dahilinde korunarak, bir turizm merkezi haline getirilecek. Göbeklitepe, 5 yıl önce UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine kabul edilmişti. Halen sürmekte olan çalışmalar ise kalıcı listeye girmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göbeklitepe, Tapınak, Temmuz,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları