Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Göbeklitepe Temmuz Ayında Ziyarete Açılıyor

22 Mayıs, 2017 | 07:15
Göbeklitepe

Göbeklitepe

 

Dünyanın En Eski Anıtsal Tapınağı Göbeklitepe Temmuz Ayında Ziyarete Açılıyor

Arkeofili’nin haberine göre, Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan, Göbeklitepe’deki çalışmaları 15 Temmuz 2017 tarihinde tamamlamayı planladıklarını belirterek, ” Üst çatı projeleri 15 Temmuz 2017 itibariyle tamamlanacak ve alan ziyaretçilere açılacak. Yapılan çalışmalar tamamen Göbeklitepe’nin koruma ve kullanma çalışma dengesi gözetilerek yürütülmektedir. Koruma  konusu önceliğimizdir. Yapılan bu üst yapı koruma çalışmaları yaklaşık 600 bin avroluk bir bedelle, hem devletimizin hem de Avrupa Birliği’nin fon destekleri kullanılarak yapılıyor. Sonuç olarak Göbeklitepe’nin geleceğe miras kalması hususunda en az zarar göreceği bir koruma ve kullanılması noktasında da iyi bir çalışma olacağını düşünüyoruz”. dedi.

Göbeklitepe devam eden çalışmalar dahilinde korunarak, bir turizm merkezi haline getirilecek. Göbeklitepe, 5 yıl önce UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine kabul edilmişti. Halen sürmekte olan çalışmalar ise kalıcı listeye girmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göbeklitepe, Tapınak, Temmuz,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları