Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Glastonbury Festivali için geri sayım başladı

17 Mart, 2015 | 15:24

Her yıl Haziran ayının son hafta sonunda gerçekleşen Glastonbury Festivali için geri sayım devam ederken festivalde sahne alacak isimler de yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Dünyanın sayılı müzik etkinliklerinden biri olarak gösterilen Glastonbury Festivali, 24-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalde şimdiye kadar sahne alması kesinleşen ana sanatçılar, Foo Fighters ve Lionel Richie idi. Bu isimlere ABD’li rapçi Kanye West de dahil oldu.

Festival kapsamında 2008’de Jay-Z bir konser vermişti. Bu tarihten sonra ilk kez bir rapçi daha Glastonbury Festivali’nde sahne alacak.

Glastonbury Festivali hakkında

Glastonbury Festivali, İngiltere’nin Pilton, Somerset bölgesinde Glastonbury şehrinde düzenlenen bir etkinlik. Festivalde, rock, elektronik, reggae, halk müziği, hiphop tarzlarındaki müziklerin yanında dünyadaki çeşitli kültürlere ve ülkelere ait müziklere de yer veriliyor.

Glastonbury, yeşil alanda müzik ve canlı sanat performansların sergilendiği dünyanın en büyük açık hava festivali olarak biliniyor. Festival, her yıl Haziran ayının son haftasonunda düzenleniyor.

Photo: Jason Bryant

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Foo Fighters, Foo Fighters konserleri, glastonbury, Glastonbury festivali, Glastonbury Festivali ingiltere, Glastonbury Festivali ne zaman, Glastonbury ingiltere, Glastonbury konser, Kanye West, Kanye West Glastonbury, Lionel Richie, Lionel Richie konser, Lionel Ritchie, Pilton, Somerset,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları