Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gezginlere Sıra Dışı Turizm; TİTANİK Turu

10 Nisan, 2017 | 03:24
Titanik Batığı

Titanik Batığı

 

Sıra Dışı Bir Deneyim Yaşamak İsteyen Gezginlere, Sıra Dışı Turizm; TİTANİK TURU

Titanik’in batması hiç şüphesiz 20. yüzyılın en büyük trajik olaylarından biri olarak bilinmektedir. Titanik 14 nisan 1912 yılında Atlantik okyanusunun kuzey batısında yer alan Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılan bölümde bir buz dağına çarpması sonucu batmıştır. Kaza sonucunda 1503 yolcuya mezar olmuştur. Bugün, bu üzüntülü kazadan tam 105 yıl sonra, butik bir seyahat şirketi, bir grup maceracıya Titanik’in kalıntılarına dalma şansı sunuyor. 2018’in ilk çeyreği ve 2019’da iki etaplı dalışlar gerçekleştirecek olan Blue Marbie Private ve Ocean Gate Inc. sadece dokuz adet yolcuyla, sekiz gün sürecek olan inanılmaz kapsamlı bir tur paketi hazırlamış.

Titanik’in batığı, deniz seviyesinden tam dört kilometre derinde bulunuyor. Bu derinlikteki basınçta faaliyet gösterebilecek kapasitede bir denizaltı inşa eden şirket, titanyum ve karbon fiberle kaplı bu özel aracı dokuz yolcusuyla birlikte Titanik’in seviyesine indirmekle kalmayacak, geminin görkemli bölgelerinde tur da atacak. Bu sayede katılımcılarına hem fotoğraf hem de video kayıtlarından oluşan görsel bir arşivin de hazırlanmasını mümkün kılacak.

TİTANİK Turu İçin Bir Servet Ödemek Gerekiyor

NASA’nın bugüne dek uzaya gönderdiği insan sayısının 10’da 1’i oranda kişinin ziyaret edebildiği Titanik batığına gidebilmek ise meraklıları için ufak bir servete mal oluyor. Zira bu seyahat dokuz katılımcının her birine 105 bin dolar ödemesi sonucunda gerçekleşiyor. Sekiz günlük devasa bir keşif için bu parayı vermeyeceğiniz düşünenler için Titanik filmini tekrar izlemelerini öneriyoruz. Zira bu turun maliyeti fazlasıyla kabarık.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gezginler, Titanic, Titanik Batığı, Titanik Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları