Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gerçeküstü Kış Tatili: Finlandiya Lapland

16 Aralık, 2015 | 09:24

Finlandiya Lapland Soğuk günlerin unutulmaz tatil olanakları sunduğu, yaşam boyu unutamayacağınız bir deneyim için Finlandiya Lapland bölgesi tam size göre…

Kış tatili denince bizde hemen akla kayak gelse de seçenek çok. Örneğin köpeklerin, atların, rengeyiklerinin çektiği kızaklarla donmuş doğanın içinde yolculuk yapmak ve yalnızlığın tadını çıkarmak, donmuş şelalelere tırmanmak. Hürriyet’ten Mehmet Yaşin, Gerçeküstü Kış Tatili başlıklı yazızında Finlandiya Lapland deneyimlerini şöyle anlatıyor:

lapland finlandiya turu

Kuzey Avrupa ülkelerinde kutup ışıklarının peşinde koşmayı çok severim. Adını Roma Şafak Tanrıçası’ndan alan mavimsi, yeşilimsi ışıkların gökyüzündeki dansını seyretmek, bir masalın içinde dolaşmak gibi bir şeydir. Seyrettikleriniz gerçektir ama size gerçeküstü gelir. Yerli halk bunu, ‘Ruhların Dansı’ diye tanımlar. Bu görüntüler insanı tutsak eder.

Noel Babanın Evi, Ren geyikleri, Huskyler ve daha fazlası Finlandiya Lapland Sömestre Turu Tıklayın

Ancak, Aurora, öyle her gece ve her yerde çıkmaz karşınıza. Bu muhteşem gösteriyi seyredebilmeniz için biraz şansınızın olması ve doğru adresleri bilmeniz gerekir. Bu hafta size bu yerleri tanıtmaya çalışacağım. Eğer önerime uyup, bu kış tatilinde Kutup Işıkları’nın peşinde koşturursanız, yaşam boyu unutamayacağınız anlar geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Finlandiya Lapland Turları Video;

Binlerce gölün ortasında Lapland

Ülkenin Lapland bölgesi, binlerce göl ve karlı kayın ormanlarıyla tam rüyalarda görülen beyaz bir cennet. Burada Torassieppi Gölü çevresi ‘Kutup Işıkları’nın en net izlenebildiği yörelerden biri.

Burada, gölün kıyısında iglo şeklinde yapılmış çadırlar, şöminesi, rahat koltukları ve yatağı ile zahmetsiz bir izleme olanağı sunuyor. Çadırların tek kusuru tuvaletlerinin olmaması… Eğer gece tuvalete gitmeniz gerekirse, eksi 40 derece soğukta, çadırdan 50 metre uzaklıktaki kulübeye yürümek zorunda kalıyorsunuz.

Finlandiya Lapland Kutup Turları

Ülkedeki bir başka adres ise Kuzey Kutup Dairesi’ndeki İnari Gölü. Burada da bir buz oteli var ama tuvaleti yok. Gece odadan çıkıp, buz gibi havada yürümeniz gerekecek. Onun için ben cam tavanlı, ısıtmalı modern iglolarda kuzey ışıklarını izledim. Şarabımı yudumlarken gökyüzünde akıp giden renkli ışıklara bakmak bana sonsuz mutluluk verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Finlandiya, finlandiya lapland, finlandiya lapland turu, Finlandiya noel, Finlandiya sömestre, Finlandiya sömestre turu, Finlandiya turu, Finlandiya yılbaşı, Lapland, lapland neresi, lapland sömestre, Lapland turu, Sömestre, Sömestre Turları, sömestre turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları