Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gerçek ve kalıcı mutluluğa yoga ile ulaşın

05 Ocak, 2016 | 08:49

Yoga Gerçek ve kalıcı mutluluğa erişmek için uygulanabilecek kişisel bir gelişim idmanı olarak tanımlayabileceğimiz yoga, son yıllarda popüleritisine bir hayli artırmış durumda.

Yoga yaklaşık 5000 yıl önce Hindistan’da ortaya çıkan güç, esneklik, denge ve solunum odaklı bir idmandır. Yoganın temel felsefesi, öncelikle zihni dinç ve zinde tutmakdtır sonrasında vücut direncini artırmaktır. Daha çok stresten kurtulmak ve yorgunluklardan arınmak için yapılan yoga ile yaşamının kalitesini artıtran insanlar gün geçtikçe artmakta.

Yoga Ne İçin Yapılır?

Yoganın temelinde kas ve eklemlerin düzenlenmesi sindirim ve dolaşım sisteminin kontrolü, kan basıncının azaltırlması beyin ve diğer hayati organlardaki oksijen seviyesinin arttırlıması hedeflenmektedir. Yoga çocuklar da dahil olmak üzere her yaştan insanlar için uygundur. Yoga disiplini ile kişinin fiziksel ve ruhsal bedeni genişler rahatlar ve içindeki kötü duygular biter.

Faydaları saymakla bitmiyor

Yoganın faydaları saymakla bitmiyor. Stresin vücudunuzda yarattığı etkileri azaltmak, vücudunuzdaki ağrı ile sancıların hafiflemesini sağlamak, vücudunuzdaki tüm kasların kullanılmasıyla direncinizi artırmak ve iç huzurunuzu sağlamak gibi daha bir çok faydasını sayabiliriz yoganın. Hatta son yapılan araştırmalara göre, yoganın bazı rahatsızlıklarda iyileşme sürecinin destekçisi olduğu ortaya çıkmıştır. Yoga direkt olarak zayıflatmasa da yoga öğretisi ile doğru beslenme hayatımızın bir parçası olur ve metabolizmanız daha düzenli çalışır. Bu da kilo vermenize yardımcı olur.

Amsterdam Yoga Festivali

Her yaş için uygun olan, faydaları saymakla bitmeyen bu dinlendrici ve huzur veren idman için her yıl Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bir festival bile düzenleniyor. “Yoga seven herkes için” sloganıyla düzenlenen Amsterdam Yoga Festivali, şehrin en ünlü mekanlarında binlerce yoga tutkununu bir araya getiriyor. Dünyanın farklı bölgelerinden gelen yoga severler, profesyoneller eşliğinde düzenlenen bu dinledirici etkinlikten bir hayli memnun ve zinde olarak ayrılıyorlar.

Festival Giriş Bileti Hediyeli Amsterdam Yoga Festivali Turu Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amsterdam, Amsterdam Yoga, Amsterdam Yoga Festivali, yoga, Yoga faydaları, Yoga Festivali, Yoga ile kilo verme, Yoga kimler yapabilir, Yoga nasıl yapılır, Yoga tarihi, Yoga turu, Yoga zayıflama,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları