Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Genel Energy Kuzey Irak’ta arama çalışmalarına yeniden başladı

08 Eylül, 2014 | 12:05

Genel Energy, Londra Borsası’na Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nde arama ve üretim yaptığı sahalarla ilgili bir açıklama geçti.

Bir süre önce, şirketin petrol üretimi yaptığı Taq Taq ve Tawke bölgeleri dışında kalan ve arama yapılan sahalarda, çalışanlar güvenlik nedeniyle geçici olarak çekilmişti. Yapılan açıklamada; bölgede güvenlik açısından yaşanan kayda değer iyileşmenin ardından, şirketin bugün itibarıyla petrol sahası dışında çalışan personelinin de işbaşı yaptığı açıkladı.

Genel Enerji’nin önceliğinin çalışanların sağlık ve güvenliği olduğunun altı çizilen açıklamada, bu kararın bölgedeki güvenlik durumunu yakından takip edilmesi, Bölgesel Yönetim, İngiliz Dışişleri ve Uluslar Topluluğu Bakanlığı ve diğer yetkili kişilerle görüşülmesinin ardından bu karara varıldığı not düşülüyor.

Yapılan açıklamada “Genel Energy’nin Kuzey Irak’taki üretimi emniyetli ve güvenlidir. Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nde üretim yapan sahalarımızdan Taq Taq ve Tawke’de üretim bu süreçten hiç etkilenmedi ve rekor seviyelere yükseldi. Kuzey Irak ve Türkiye arasındaki petrol boru hattının yenilenmesinin de etkisiyle, Eylül başından itibaren Taq Taq ve Tawke’da günlük ortalama 234,000 varil üretime ulaşıldı” sözleri yer aldı. Genel Enerji’nin Kuzey Irak’ta halen toplam 7 bölgede lisansı bulunuyor, Taq Taq ve Tawke’de üretim yapılırken diğer 5 sahada aramalar devam ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Genel Energy, Genel Energy ırak, Genel Energy kuzey ırak, Genel Energy petrol, Kürt Bölgesi, Kuzey Irak, Kuzey Irak Kürt Bölgesi, Kuzey Irak kürt petrolü, Kuzey Irak petrol, Londra Borsası,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları