Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gençlik Oda Orkestrası, Türk Müziğini Balkanlara Dinletecek

22 Temmuz, 2017 | 11:25

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Gençlik

 

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Gençlik Oda Orkestrası çatısı altında bir araya gelen Türk dünyasının farklı ülkelerinden genç müzisyenler,Türk müziğini Balkanlara dinletmek için turneye çıkıyor.

Gençlik Oda Orkestrası, Türk Müziğini Balkanlara Dinletecek

Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan gibi Türki cumhuriyetlerden TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası’na katılan genç müzisyenler, 23 Temmuz’da başlayacakları Balkanlar turnesine nasıl hazırlandıklarını ve Türk dünyası bestekarlarının eserlerini de içeren repertuvarlarıyla verecekleri konserlerin heyecanını Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’ndaki prova sırasında AA muhabirine anlattı.

TÜRKSOY Gençlik Oda Orkestrası

 

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Gençlik O

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’nun girişimiyle 2010 yılında kurulan orkestra, TÜRKSOY üyesi ülkelerin genç sanatçılarından oluşuyor. Türkçe konuşan halkların müzik potansiyelinin evrensel klasik müzik diliyle yansıtılması ve Türk kültürü ile Türk klasik bestelerinin tanıtılması amacıyla faaliyet gösteren orkestra, bu yıl Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın bağımsızlığının 25. yılı vesilesiyle Balkan turnesine çıkıyor.

İlk konserini 22 Temmuz’da Bursa’da verecek orkestra, turne kapsamında bu ayın 24’ünde Üsküp’te, 26’sında Ohrid’te, 28’inde Podgoritsa’da, 30’unda Mostar’da, 31’inde Saraybosna’da ve 2 Ağustos’ta Belgrad’ta sahne alacak.

Kaynak; 1

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balkanlar, TURKSOY Gençlik Oda Orkestrası, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları