Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gençler, Küba ve Maldivler’i ilgi çekici buluyorlar

02 Haziran, 2014 | 17:18

MasterCard’ın “Genç Hayaller” araştırmasına göre, gençlerin en büyük hayali iyi bir meslek edinmek ve dünya dolaşmak…

MasterCard, her sene tüketim alışkanlıklarının ve beklentilerin nabzını tuttuğu MasterIndex araştırması kapsamında, 15-19 yaş arasındaki gençlerin hayattan beklentilerini ölçümlemek amacıyla “Genç Hayaller” araştırmasına imza attı.

“Genç Hayaller” araştırmasına göre, bir meslek sahibi olmak, gençlerin en büyük gerçekçi hayallerinin başında geliyor. Gençlere hangi mesleği tercih edecekleri sorulduğunda, öğretmen olmak yüzde yirmilik oranla ilk sıraya yerleşiyor. Sporcu olmak ve mühendislik gençlerin hayal mesleklerinde ilk üç sırayı paylaşıyor.

Gençlerin hayallerini süsleyen diğer meslekler ise sırasıyla doktor, avukat, polis ve ünlü bir sanatçı olmak. Gençlerin çoğu, üniversiteyi bitirmenin ve iyi bir meslek edinmenin iyi bir hayatın temel şartı olduğunu düşünüyorlar.

Gençlerin Kariyer Hedefi Dünyayı Dolaşmak

Kariyerleri ile ilgili hayallerinin dünyayı dolaşmak olduğunu belirten genç katılımcılar, özellikle ABD, Avrupa, Dubai, Hindistan, Küba ve Maldivler‘i ilgi çekici buluyorlar. Gençler, yurt dışındaki eğitim olanakları ve yaşam standartlarının daha kaliteli olduğunu düşünüyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Avrupa, Dubai, Genç Hayaller, Genç Hayaller araştırması, Hindistan, Küba, Küba Haberleri, küba iş fırsaları, Küba Turu, Maldivler, Maldivler ilgi çekici, Maldivler merak edilenler, Maldivler turu, MasterIndex, meslek edinme, meslek hayalleri,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları