Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gençler, Küba ve Maldivler’i ilgi çekici buluyorlar

02 Haziran, 2014 | 17:18

MasterCard’ın “Genç Hayaller” araştırmasına göre, gençlerin en büyük hayali iyi bir meslek edinmek ve dünya dolaşmak…

MasterCard, her sene tüketim alışkanlıklarının ve beklentilerin nabzını tuttuğu MasterIndex araştırması kapsamında, 15-19 yaş arasındaki gençlerin hayattan beklentilerini ölçümlemek amacıyla “Genç Hayaller” araştırmasına imza attı.

“Genç Hayaller” araştırmasına göre, bir meslek sahibi olmak, gençlerin en büyük gerçekçi hayallerinin başında geliyor. Gençlere hangi mesleği tercih edecekleri sorulduğunda, öğretmen olmak yüzde yirmilik oranla ilk sıraya yerleşiyor. Sporcu olmak ve mühendislik gençlerin hayal mesleklerinde ilk üç sırayı paylaşıyor.

Gençlerin hayallerini süsleyen diğer meslekler ise sırasıyla doktor, avukat, polis ve ünlü bir sanatçı olmak. Gençlerin çoğu, üniversiteyi bitirmenin ve iyi bir meslek edinmenin iyi bir hayatın temel şartı olduğunu düşünüyorlar.

Gençlerin Kariyer Hedefi Dünyayı Dolaşmak

Kariyerleri ile ilgili hayallerinin dünyayı dolaşmak olduğunu belirten genç katılımcılar, özellikle ABD, Avrupa, Dubai, Hindistan, Küba ve Maldivler‘i ilgi çekici buluyorlar. Gençler, yurt dışındaki eğitim olanakları ve yaşam standartlarının daha kaliteli olduğunu düşünüyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Avrupa, Dubai, Genç Hayaller, Genç Hayaller araştırması, Hindistan, Küba, Küba Haberleri, küba iş fırsaları, Küba Turu, Maldivler, Maldivler ilgi çekici, Maldivler merak edilenler, Maldivler turu, MasterIndex, meslek edinme, meslek hayalleri,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları