Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası

02 Ağustos, 2018 | 17:03

Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve iletişim araçlarının çoğalması, seyahat tutkunlarının da oldukça işine yaradı. Birbirinden güzel destinasyonları ve az bilinen tatil cennetleri internet vasıtasıyla artık anında görülürken, genç turistler de gidecekleri yerleri çok daha çabuk seçip, bu noktalar hakkında anında yorum yapabilmekte. İşte Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası.

Gelişen teknoloji genç neslin tatil tutkusunu da oldukça fazla artırdı. “Seyahat, gençlerde eğitimin, yaşlılarda da görgünün bir parçasıdır” diyen Francis Bacon’un sözündeki gibi genç turistler de yeni yerler keşfetmeyi yapılacak ilk aktiviteler arasına koymakta.

Günümüz genç turistlerinin görülmesi gereken yerlere yönelik en popüler tatil noktalarını araştıran seyahat şirketi Earth, bu konuda gençlerin görüşünü altı.

Temmuz 2017 ile Temmuz 2018 tarihleri arasında 100 binden fazla genç turist adaylarına Instagram’dan “Eğer bir yere seyahat etmek isteseydiniz nereye gitmek isterdiniz?” sorusu yöneltildi. Gelen cevaplar ile milenyum kuşağının gitmek istediği 10 tatil noktası belirlendi.

İşte Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası.

Endonezya'nın balayı adası Bali

10. Endonezya’nın balayı adası Bali

Uzakdoğu‘nun egzotik ülkesi Endonezya’nın en bilinen ve balayı adası olarak tabir edilen Bali’nin etrafı mercan kayalıklar ile çevrili. Balayı Adası Bali‘nin güney kısmında bulunan sahilleri beyaz kumlarla kaplı. Adanın batısın ise ise siyah kumların bulunduğu kumsallar bulunmakta.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra tapınaklarıyla da ünlü olan Bali Adası, özellikle balayını geçirmek isteyen çiftlerle birlikte, sörf tutkunları ve yoga severlerin tercihlerinin başında gelmekte. Bu muhteşem ada aynı zamanda masajı ile de dünyaca ünlü…

Türkiye'den listeye göz bebeğimiz Kapadokya girdi

9. Türkiye’den listeye göz bebeğimiz Kapadokya girdi

Earth şirketinin yaptığı araştırmada Türkiye’den de bir destinasyon yer aldı. Asya ve Avrupa’nın birleştiği nokta üzende yer alan Türkiye’nin en önemli turistlik yerlerinden biri olan Kapadokya genç tatilcilerin de gözdelerinden.

Türkiye’nin en önemli açık hava müzesi olarak adlandırılan Kapadokya, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerlerden biri. Yıllar süren coğrafik olaylar ünlü Peribacaları’nı oluştururken, bu tarihi süreçte, burada yaşayan insanlar da Peribacaları’nın içlerine ev yapmış, kilise oymuş, fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık yaşlı medeniyetlerin izlerini bugünlere kadar taşımış.

Her yıl binlerce turist dünyanın çeşitli noktalarından bu eşsiz güzellikleri görmek için akın etmekte.

Yalnızca yaz mevsiminde değil, 12 ay boyunca ayrı güzelliğe bürünen Kapadokya’nın en önemli simgelerinden biri ise ünlü balon turları. Kapadokya’yı dünyada tanınmasına büyük katkısı olan balon turlarının yanı sıra turistler, bisiklet turları, vadi yürüyüşleri, gün doğumu ve batımında yapılan at gezileri ve çömlek yapmak gibi oldukça ilgi gören aktiviteler de katılmakta.

Amalfi Kıyıları'nın yıldızı Positano

8. Amalfi Sahilleri’nin yıldızı Positano

İtalya’nın en gözde tatil yerlerinden olan Amalfi Sahilleri, ülkenin batı kıyılarında yer almakta. Dünyaca ünlü İtalya Plajları‘nın bulunduğu, sarp kayalıklarda rengarenk, pastel renkli evlerin dizilişiyle etkileyici bir güzelliğe sahip olan bu muhteşem kıyılar birçok filme de konu olmuş durumda.

Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası arasında yer alan Positano, limon bahçelerinin ve begonvillerin süslediği dar sokakların ile birlikte çakıl taşlı sahilleriyle genç turistlerin ilgi gösterdiği noktalardan biri olmayı başarıyor.

İtalya Plajları’nda her yıl binlerce turist ağırlayan Amalfi Sahilleri‘nin muhteşem tatil yeri Positano’ya ünlüler de akın etmekte. Yaz aylarında dünyaca ünlü isimler buraya gelirken, eşsiz koylarda yatlarıyla İtalya Plajları’nı ziyaret ediyorlar.

Afrika'nın en egzotik kenti Marakeş

7. Afrika’nın en egzotik kenti Marakeş

Afrika kıtasının en güzel destinasyonlarından biri olan Fas’ın Marakeş şehri Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası arasında. ‘Fas’ denince ilk akla gelen kent olan Marakeş, Afrika’nın en egzotik kentleri arasında.

Berberi dilinde “Tanrı’nın Ülkesi” anlamına gelen Marakeş, birbirinden güzel tarihi yapılarla bezenmiş bir şehir. Fas’ın muhteşem şehri Marakeş, pazarları, araçlarının girmediği sokaklarının yanında konaklama imkanlarının ucuzluğu ile de dünya gezginlerinin tercih noktaları arasında yer almakta.

Portekiz'in en çok turist çeken yeri: Algarve

6. Portekiz’in en çok turist çeken yeri: Algarve

Portekiz’in en çok turist çeken yerlerinden olan Algarve, Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası’dan biri.

Akdeniz’in bu güzel ülkesinin ünlü tatil kenti Algarve birbirinden güzel ince kumlu onlarca plajları barındırmakta. Sahil şeridi boyunca irili ufaklı tatil beldeleriyle dolu olan Algarve, denizden çıkan kızılımsı renge sahip kaya parçalarıyla kaplı plajlarıyla da oldukça ünlü.

Algarve özellikle İngilizler başta olmak üzere Avrupalı turistlerin tatil için tercih ettiği yerlerden biri.

Herkesin gözdesi Maldivler

5. Herkesin gözdesi Maldivler

Dünyada herkesin ilgisini çeken güzellikleri ile bilinen Maldivler de doğal olarak Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası arasına girdi.

Hint Okyanusu’nda bulunan ve turkuaz denizi ile bembeyaz kumsalları ile ünlü Maldivler’de tatil yapmak çok ucuz olmasa da dünyanın ilgisini kendine çekmekte.

Tropikal iklime sahip adalar topluluğu olan Maldivler özellikle balayı çiftlerinin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Her yıl Türkiye’den de olmak üzere dünyada yeni evlenen binlerce balayı çiftini ağırlayan Maldivler, balayı adası olarak anılmakta.

Genç turistleri Mexico City'nin tarihi çekiyor

4. Genç turistleri Mexico City’nin tarihi çekiyor

Sayısız müze bulunan, tarihi ve arkeolojik alanlar ve farklı bir mimariye sahip olan Meksika’nın başkenti Mexico City, yılın 12 ayında turist çeken ve gezip görülebilecek durumda olan bir tatil noktası.

Gezip görülecek yüzlerce yere sahip olan, birbirinden güzel dünyaca ünlü kumsallara sahip olan Meksika’nın bu güzel kenti, yemek, konaklama ve eğlence aktivitelerinin ucuz olması ile Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası arasında yer almakta.

Türklerin de akın ettiği Yunan Adaları

3. Türklerin de akın ettiği Yunan Adaları

Son zamanların modası Yunan Adaları‘nda tatil yapmak. Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası arasında bulunan Yunan Adaları gerçekten de gezilip görülmesi gereken yerlerden.

Balayı çiftlerinin tercihleri arasında bulunan Santorini, dünyaca ünlü isimlerin tatil yaptığı eğlencesi ile ünlü Mykonos ile birlikte doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve muhteşem denizi ile Zakynthos, Halkidiki, Thassos, Rodos, Kos, Korfu ve Naxos gibi birçok Yunan Adası bulunmakta.

Turkuaz denizi ve altın rengi kumlarıyla mükemmel bir sahile sahip olan Yunan Adaları, ister sakin bir tatil düşleyen gençlerin ister eğlence isteyenlerin ortak noktaları arasında. Bu arada Yunan Adaları, bu listedeki birçok tatil noktasından daha uygun ve cazip fiyatlara sahip bulunmakta

Gece hayatı ile ünlü Amsterdam

2. Gece hayatı ile ünlü Amsterdam

Earth şirketinin araştırmasında en çok oy alan destinasyonlardan biri de Amsterdam. Dünyaca ünlü kanalları, kafeleri ve oldukça hareketli gece hayatıyla Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası arasında. Amsterdam, dizi şeklinde sıralanmış ünlü kırmızı tuğlalı şirin evleriyle birçok Avrupa kentinde farklı bir yapıya sahip.

Hollanda’nın bu ünlü şehrinin, en önemli ulaşım aracı ise bisiklet. Özellikle genç turistlerin görmeyi en çok istedikleri yerlerin başında gelen Amsterdam’da günlük 10 dolara kiralanabilecek olan bisikletler bulunurken, bazı konaklama yerleri ise kendi müşterilerine ücretsiz olarak sunuyor.

Genç turistlerin gözdesi Tulum

1. Genç turistlerin gözdesi Tulum

Listeye giren ikinci Meksika destinasyonu olan Tulum, Genç Turistlerin Tercih Ettiği En Güzel 10 Tatil Noktası arasında ilk sırada bulunmakta. Sadece gençlerin değil, dünyada seyahat etmeyi seven birçok turistin ilgisini çeken Tulum Quintana Roo eyaletinin içinde yer almakta.

Meksika’nın tatil noktalarından biri olan ve Maya uygarlığına ait antik Coba şehrinin bir limanı olan Tulum, muhteşem manzarası, beyaz kumları, ılık suları ile gençlerin en popüler destinasyonu unvanını alıyor.

Muhteşem denizinin yanı sıra kumsalları ve eğlence mekanları ile gençlerin başını döndüren Tulum’da fiyatlar ise oldukça uygun. Denize girmenin yanı sıra, dalış, sahilde yoga, antik kalıntılarda heyecanlı geziler turistlerin oldukça ilgisini çekmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Algarve, Amalfi Kıyıları, Amsterdam, Bali Adası, En Güzel 10 Tatil Noktası., Endonezya, Fas, Genç Turistler, Hollanda, italya plajları, Kapadokya, Maldivler, Marakeş, Meksika, Mexico City, Portekiz, Positano, Tulum, Yunan Adaları,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları