Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gemi turlarına ilgi her geçen gün artıyor

01 Eylül, 2014 | 15:24

Farklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyen seyahatseverler, gemi turlarına yoğu ilgi gösteriyor.

2008′den bu yana her yıl yüzde 100′ün üzerinde bir ivmeyle büyüyen gemi turları, bu yıl bir önceki yılla kıyasla yüzde 155 arttı.

Gemi seyahatlerini Avrupa’da pek çok yeri gezmiş, farklı seyahat kültürüne sahip kişiler tercih ediyor. Gemi turları boyunca sinemadan çeşitli spor aktivitelerine, eğlence mekanlarından terapi ve masaj gibi çeşitli etkinliklere ulaşabiliyorsunuz. Bu nedenle bu turu tercih edenler arasında balayı çiftlerinin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

Gemi turlarının makul ücretlerle sağlanması her damak tadına uygun alakart veya zengin açık büfe seçenekleri olması, farklı bir deneyim isteyen turistlere daha cazip geliyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) yayımladığı Kruvaziyer Turizmi Raporu’na göre, ilk kez 1831 yılında İtalya’dan yola çıkıp İzmir’i de kapsayan bir Akdeniz turuyla başlayan gemi turları, 2013 yılı sonunda dünya genelinde 20,9 milyon yolcuya ulaştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
en iyi gemi turları, Gemi seyahatleri, Gemi Turları, gemi turları sezonu, Gemi Turu, Kruvaziyer, Kruvaziyer turizmi, kruvaziyer turizmi türkiye, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları