Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gemerek turizm bölgesi olma yolunda

17 Eylül, 2012 | 14:01

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından 2011 Mali Destek Programı çerçevesinde turizm altyapısının geliştirilmesi başlığında kabul edilen ‘Çat Yaylası Turizme Açılıyor’ projesinde sona gelindi.

Proje ekim ayı içerisinde yüklenici firma tarafından Gemerek Kaymakamlığı, Gemerek Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne teslim edilecek. Proje kapsamında 56 bin 896 metrekarelik alan üzerine inşa edilen çevre düzenlemesinde, yapımı planlanan 11 pergola, 11 ahşap köprü, 4 seyir terası, anfi platformu, seyir basamakları, 3 çeşme, 88 piknik masası, 2 çocuk parkı, 4 şelale, 57 metrekare tuvalet, 50 metrekare kütük ev, yaklaşık 2 kilometre doğal taşlardan yürüme yolu ve 4 otopark imalatlarının yüzde 75’i tamamlandı.

Bölgedeki çalışmaları yakından takip eden ve proje sahasında rutin incelemelerde bulunan Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, proje ile ilgili bilgi verdi.

Yapılan her hizmet ve üretilen her projenin var olan bir potansiyeli değerlendirmek için atılan adımlar olduğuna işaret eden Özbey, amaçlarının kısa vadede sürdürülebilir projeleri hayata geçirmek olduğuna işaret etti.

“Hizmet ne kadar hızlı, kaliteli ve etkin biçimde halkımızın kullanımına sunulursa, o derecede güven sağlanarak, devlet kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı özendirilmiş olur.” tespitinde bulunan Özbey, “Biz bu proje ile bakir kalmış Çat Yaylası’nı önce ilçe genelinde, sonra TR72 bölgesinde, daha sonrada ülke genelinde tanıtmaya çalışıyoruz. Sürdürülebilir performans göstergeleri ile Çat Yaylası Turizme Açılıyor Projesi bacasız fabrika niteliğindedir. Ekim ayı içerisinde teslim alacağımız projemize ekim ayında işimiz bitti, bu proje kapandı gözü ile bakmıyoruz, aksine ekim ayını aslında başka bir etaba geçiş süreci olarak değerlendiriyoruz. Bilindiği üzere Çat yolu güzergahında bulunan Sızır Şelalesi, Sızır alabalığı, Necibin İni ve Sızır Yaylaları’nın da tanıtımını yaparak Gemerek merkezden başlayan ve Çat Yaylası’na kadar uzanan bir turizm güzergahı oluşturmaya çalışacağız.” dedi.

Özbey, şöyle devam etti: “Bu vizyon çerçevesinde sadece Gemerek’te görev yapan kamu veya özel sektörde çalışan kursiyerlerin katıldığı PCM eğitimi ile kurumsal kapasitenin artırılması projemiz kapsamında ilçemize proje hazırlanması noktasında, katılımcılara 10–13 Eylül 2012 tarihleri arasında ORAN proje uzmanlarınca kurs verildi. 4 gün süren ve 32 saatte tamamlanan kurs sayesinde eğitim verilen değerli kursiyerler, kursun son günü öğleden sonraki eğitimi ‘Çat Yaylası Turizme Açılıyor Projesi’ sahasında gerçekleştirdiler. Kursiyerlerimiz bu uygulamalı eğitim sayesinde yaklaşık 40 sayfa yazılan bir projenin, hayalin ete kemiğe bürünmüş halini yerinde görerek karşılaşılan sorunlara hızlı ve etkin çözüm üretme veya hayal ufuklarını genişletme anlamında somut deliller bulmuş oldular.”

Proje hazırlama ve yürütmeyi, farklı enstrümanların çalınması ile oluşan bir orkestraya benzeten Özbey, “Gemerek ilçemizin projelere ihtiyacı var. Ben öncelikle projenin bugüne gelmesinde büyük çaba sarf eden değerli Mülki idare amirlerine, projeyi yakından takip eden ve desteklerini sunan Sivas Valisi Sayın Zübeyir Kemelek’e şükranlarımı sunuyorum. Oran Kalkınma Ajansı’na, Proje Koordinatörü Selman Herdem’e ve projede emeği geçen ve katkı sunacak herkese ilçem adına teşekkür ediyorum. Yapılan projeler hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gemerek, Gemerek Turizm, Gemerek turizm bölgesi, ORAN, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Sektörel Turizm Haberleri, turizm bölgesi, turizm habereri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları