Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gelişmekte Olan Teknoloji Konaklama Sektörünü Nasıl Etkileyecek

08 Eylül, 2017 | 13:30

Teknoloji Konaklama Endüstrisi

Ağustos Ayında ABD’nin Nashville kentinde düzenlene “Hotel Data Conference 2017” panelinin en önemli konusu Teknoloji Sohbetleri ve Gelişen Teknolojik Yenilikler oldu

Ağustos ayında ABD’nin  Nashville kentinde düzenlenen “Hotel Data Conference 2017” panelinde teknoloji ve gelişen teknolojilerin, konaklama sektörüne katkısı üzerine kurulan sohbetler dikkat çekti. Son yıllarda gelişen teknolojilerin en hızlı benimsendiği ve geliştirildi sektörlerden biri olan turizm ve konaklama sektörü, ilerleyen dönemlerde teknolojinin gelişmesiyle daha da farklı bir evreye gireceği konusunda görüşler, konferans da belirtildi.

Konferans da uzmanlar, günümüzde konaklama endüstrisi için kullanılan bazı yeni ve yenilikçi teknolojilerin kullanışlılığını tartıştılar. Tartışma konusunda olan en önemli konu ise, yapa zekanın konaklama endüstrisindeki rolü oldu.

 

Habbel; “Yapay Zeka Yeni Bir Terim Değil”

Voyat Global Business’in kurucusu ve başkan yardımcısı Benjamin Habbel’e göre, yapay zeka’nın yeni bir terim olmadığını son 20 yılda gündemde olan bir çalışma olduğunu dile getirdi. Habbel, “insanların inovasyonun her turunda robotlar ve bilgisayarlar güç ile üretileceği alanda büyük şeylerin geleceği kesin ama otel endüstirisindeki beklenilen sonucu ve etkiyi veremeyeceklerdir.”dedi.

 

otel-yapay-zeka

Habbel’a göre, “Yapay zeka, bildiğiniz gibi daha iyi bir müşteri deneyimi ile ilgili problemleri çözemez, özellikle de hızlı bir şekilde yüklenmeyen veya mobil cihazlarda çalışmayan weblerle çözmek için hala sorunları olan bir endüstri olduğunu düşünürsek. Endüstri, düzgün çalıştığı web sitelerine sahip pazar liderlerine yakışmazsa, otelciler yapay zeka konusunda endişelenmemeleri gerekmektedir

Yapay zeka, bildiğiniz gibi, daha iyi bir müşteri deneyimi ile ilgili problemleri çözemez, özellikle de hızlı bir şekilde yüklenmeyen veya mobil cihazlarda çalışmayan weblerle çözmek için hala sorunları olan bir endüstri olduğunu düşünürsek . Endüstri, düzgün çalıştığı web sitelerine sahip pazar liderlerine yakışmazsa, otelciler yapay zeka konusunda endişelenmemelidirler.” diye belirtti.

HTNG (Hospitality Technology Next Generation) Bilgi Teknolojisi Sistemleri Direktörü Patrick Dunphy, yapay zekanın müşteri deneyimi üzerinde büyük bir etkisi olacağını düşünmese de, fiyatlamada, dağıtım ve stratejik planlama da önemli bir rol oynayacağını düşünüyor. İş analitiği ve veri işleme ile birlikte gelir tablosunda en yüksek katma değeri yaratacağı sektör olacağını ve Önümüzdeki beş yıl içinde patlama yapacağını belirtti.

Hilton Worldwide’daki küresel işletme analizi başkan yardımcısı Jess Petitt, bir gelir yönetimi perspektifinden bakıldığında, en yüksek doluluk oranını yaşayan endüstriyi etkileyeceğini ancak ortalama günlük ücretini (ADR) artıramayacağını belirtti. Petitt’in görüşüne göre, “gelir yönetimi açısından insani bir başarısızlığımız” anlamına geliyor. Bu nedenle, “yapay zekanın sektör üzerinde bir etkisi olacaksa, bu dağıtım ve fiyatlandırma aşamasında olacak” dedi.

Gelecek yıllarda “yapay zeka”nın turizm ve konaklama endüstrisine ne kadar etki yaratacağı ve bu etkilerin neler olacağı, etkiler sonucunun olumlu mu? veya olumsuz mu? gibi bir çok konu da panel de konuşuldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Hotel Data Conference 2017, Nashville, Yapay Zeka,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları