Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gelişen metropoller listesi açıklandı! Pekin zirvede Moskova takipte

19 Aralık, 2014 | 10:26

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi PriceWaterhouseCoopers, gelişmekte olan ekonomiye sahip dünya metropollerini kıyasladığı raporunun sonuçlarını açıkladı.

Kentlerin toplu taşıma, konut hizmetleri, yeşil alanlar, araç trafiğinin de dahil olduğu 10 farklı kritere göre değerlendirildiği raporda, Çin’in başkenti Pekin ilk sırada yer aldı.

Ekonomik gelişim temposu sıralamasında Rusya’nın başkenti Moskova, Pekin’in ardından ikinci sırada yer aldı. Moskova’yı sırasıyla Meksika’nın başkenti Meksiko, İstanbul, St.Paul (Brezilya), Mumbai (Hindistan) ve Jakarta (Endonezya) takip etti.

Şirketin araştırmasında, Moskova’da 2014 yılında ulaşım altyapısının, teknoloji güvenliğinin ve sağlık hizmetlerinin iyileştirildiğine dikkat çekildi. Moskova, yeşil alanların fazlalığı sıralamasında ise Pekin’i de geride bırakarak ilk sıraya yerleşti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Çin başkenti pekin, Çin pekin, dünya metropol listesi, gelişen metropol, Gelişen metropoller listesi, Meksika, Meksika başkenti, metropol listesi, Moskova, Moskova haberleri, Moskova Rusya, Mumbai, Mumbai hindistan, PriceWaterhouseCoopers, pwc, pwc metropol,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları