Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gelibolu Maratonu Yunanistan’da tanıtıldı

19 Eylül, 2016 | 08:01

Gelibolu Maratonu Yunanistan

2 Ekim’de gerçekleşecek Gelibolu Maratonu, Çanakkaleli turizmcilerce Yunanistan’da tanıtıldı.

Bu yıl Turkcell’in ana sponsorluğunda ikincisi düzenlenecek, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu’nun uluslararası katılımcılarını artırmak amacıyla komşu Yunanistan’a giden Çanakkaleli turizmciler, Selanik Başkonsolosluğunun daveti ile Uluslararası Selanik fuarları kapsamında Yunanistan basınına ve Yunanistan spor otoritelerine 1 saat boyunca Çanakkale Gelibolu Maratonunu tanıttı.

Turizmci işadamı Armağan Aydeğer yapılan ziyaret hakkında yaptığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Çanakkale Turizmi ve Turkcell Gelibolu Maratonu için soluksuz çalışmaya devam ediyoruz. 81. Uluslararası Selanik fuarları kapsamında Selanik Başkonsolosluğunun daveti ile Türkiye holünde Yunanistan basınına ve Yunanistan spor otoritelerine 1 saat boyunca Çanakkale ve Turkcell Gelibolu Maratonunu tanıttık. Selanik Başkonsolosumuz Sayın Orhan Yalman Okan, Yunanistan Spor Bakan Yardımcısı, Selanik Belediyesi spor daire müdürü, Kuzey Ege ticaret sanayi odası başkanı ve bir çok katılımcı Çanakkale’ye geleceklerini ve maratonumuzu destekleyeceklerini bildirdiler. Özellikle Selanik Belediyesi ile bu konuda ileriki dönem ortak çalışma için sözler verildi.

Kayıtlar devam ediyor

Dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleştirilecek olan organizasyona kayıtlar halen devam ediyor. ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla 2 Ekim Pazar günü gerçekleşecek etkinliğin Maraton Fuarı ise 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Çanakkale Merkez İskele Meydanı’nda düzenlenecek. Turkcell Gelibolu Maratonu’nda yer almak isteyen sporseverler kayıtlarını Gelibolu Maratonu resmi sitesi üzerinden yaptırabilirler.

Halil ÖNCÜ-ÇANAKKALE

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çanakkale, Çanakkale Gelibolu Maratonu, Gelibolu Maratonu, Selanik, Selanik Başkonsolosluğu, Selanik fuar, Selanik Yunanistan, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları