Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Geleneksel Palio di Siena At Yarışları

04 Mayıs, 2014 | 14:24

Palio di Siena, İtalya’nın Siena kentinde 2 Temmuz ve 16 Ağustos tarihlerinde geleneksel olarak yılda iki kez kutlanıyor.

Yatışların yapıldığı tarihlerde hem İtalya’nın yerlileri hemde başka ülkelerden gelen turistler, 17 at ve binicilerin yaptığı bu gösteriyi merakla izliyorlar.

Siena şehrinin sembolü olan tarihi at yarışları, İtalya’nın en güzel meydanlarından biri olan Piazza del Campo’da yapılıyor. İlk başlarda boğalar ile yapılan yarışlar, Toskano Dükü’nün boğaları yasaklamasının ardından atlara dönmüş.

Eskiden sadece 2 Temmuz’da, Madonna di Provenzano şerefine “Palio di Provenzano” koşulmasına rağmen 1700’lü yılların basında 16 Ağustos’ta Meryem Ana’nın göğe yükselişi adına ikinci bir yarış eklenmiş ve adı da “Palio dell’Assunta” olmuş.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, İtalya etkinlik, İtalya siena, İtalya Turları, Madonna di Provenzano, Palio dell'Assunta, Palio di Provenzano, Palio di Siena, Palio di Siena at yarışları, Palio di Siena italya, Piazza del Campo, Piazza del Campo at yarışları, Piazza del Campo italya, Piazza del Campo meydanı, Piazza del Campo siena, Siena, Siena at yarışları, Siena palio, Toskano Dükü,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları