Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Geleceğin turizmcileri Diyarbakır’ı gezdi

17 Nisan, 2013 | 09:30

Geleceğin turizmcileri Diyarbakır'ı gezdi Geleceğin turizmcileri Diyarbakır’ı gezdi

Gençlere tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkmak konusunda duyarlılık oluşturmak amacıyla Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğrencileri Diyarbakır’ın tarihi mekanlarını gezdi.

Turizm Haftası dolayısıyla Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğrencileri tarihi yerleri gezdi, ardından geziye katılan öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret ederek, kendilerine tanınan bu fırsattan dolay teşekkür etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’nın KUDEB Şube Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’nın birlikte organize ettiği gezi kapsamında Turizm Haftası dolayısıyla Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğrencileri tarihi yerleri gezdi. Tarihi ve kültürel mirası koruma bilincinin oluşturulması amacıyla yapılan gezide rehberlik yapan Antropolog Melike Dara Günel ve sanat tarihçi Kadri Avcı gençlerle birlikte Baydemir’i ziyaret etti. 40 öğrenciyi çiçeklerle karşılayan Baydemir, öğrencilerin gözündeki pırıltı ve öz güvenin kendisine büyük moral kattığını belirtti. Öğrencilerle teker teker tanışan Baydemir, “Bütün çabamız sizlere daha yaşanılır bir bölge ve ülkeyi miras olarak bırakmaktır.” dedi.

Diyarbakır’da geleceğin mesleğinin turizm sektörü olacağını bildiren Baydemir, Diyarbakır’ın tarihsel kökeni açısından Paris’in dünkü çocuk sayıldığını ifade ederek, “Diyarbakır’daki tarihi eserler bütün bölge nüfusunu besleme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle çok iyi bir bölümde okuyorsunuz.” diye konuştu. Hiçbir zorluk ve zahmetin başarı önünde engel teşkil edemeyeceğini ifade eden Baydemir, gençlere mutlaka okumaları gerektiğini söyledi. Baydemir, öğrencilere bu meslekte başarılı olabilmeleri için Türkçe ve Kürtçenin yanı sıra mutlaka bir yabancı dile hakim olmaları gerektiğini bellirti.

Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğretmenlerinden Aydın Çelik gençlerin Diyarbakır’da yaşamlarına rağmen birçok yeri bu gezi sırasında ilk defa görme şansına eriştiklerini belirterek, belediyenin bu hizmetinden dolayı teşekkür etti. Baydemir daha sonra gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi, Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğrencileri, diyarbakır, Geleceğin turizmcileri, Geleceğin turizmcileri Diyarbakır, Geleceğin turizmcisi,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları