Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Geleceğin turizmcileri Diyarbakır’ı gezdi

17 Nisan, 2013 | 09:30

Geleceğin turizmcileri Diyarbakır'ı gezdi Geleceğin turizmcileri Diyarbakır’ı gezdi

Gençlere tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkmak konusunda duyarlılık oluşturmak amacıyla Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğrencileri Diyarbakır’ın tarihi mekanlarını gezdi.

Turizm Haftası dolayısıyla Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğrencileri tarihi yerleri gezdi, ardından geziye katılan öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret ederek, kendilerine tanınan bu fırsattan dolay teşekkür etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’nın KUDEB Şube Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’nın birlikte organize ettiği gezi kapsamında Turizm Haftası dolayısıyla Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğrencileri tarihi yerleri gezdi. Tarihi ve kültürel mirası koruma bilincinin oluşturulması amacıyla yapılan gezide rehberlik yapan Antropolog Melike Dara Günel ve sanat tarihçi Kadri Avcı gençlerle birlikte Baydemir’i ziyaret etti. 40 öğrenciyi çiçeklerle karşılayan Baydemir, öğrencilerin gözündeki pırıltı ve öz güvenin kendisine büyük moral kattığını belirtti. Öğrencilerle teker teker tanışan Baydemir, “Bütün çabamız sizlere daha yaşanılır bir bölge ve ülkeyi miras olarak bırakmaktır.” dedi.

Diyarbakır’da geleceğin mesleğinin turizm sektörü olacağını bildiren Baydemir, Diyarbakır’ın tarihsel kökeni açısından Paris’in dünkü çocuk sayıldığını ifade ederek, “Diyarbakır’daki tarihi eserler bütün bölge nüfusunu besleme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle çok iyi bir bölümde okuyorsunuz.” diye konuştu. Hiçbir zorluk ve zahmetin başarı önünde engel teşkil edemeyeceğini ifade eden Baydemir, gençlere mutlaka okumaları gerektiğini söyledi. Baydemir, öğrencilere bu meslekte başarılı olabilmeleri için Türkçe ve Kürtçenin yanı sıra mutlaka bir yabancı dile hakim olmaları gerektiğini bellirti.

Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğretmenlerinden Aydın Çelik gençlerin Diyarbakır’da yaşamlarına rağmen birçok yeri bu gezi sırasında ilk defa görme şansına eriştiklerini belirterek, belediyenin bu hizmetinden dolayı teşekkür etti. Baydemir daha sonra gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi, Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi öğrencileri, diyarbakır, Geleceğin turizmcileri, Geleceğin turizmcileri Diyarbakır, Geleceğin turizmcisi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları