Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Geleceğin Güney Avrupa Kentleri’nin birincisi İstanbul oldu!

01 Ağustos, 2018 | 13:05

Geleceğin Güney Avrupa Kentleri'nin birincisi İstanbul oldu!

Geleceğin Güney Avrupa Kentleri’nin birincisi İstanbul oldu. Finansal Times’ın yaptığı Geleceğin Avrupa Kentleri ve Bölgeleri Raporu’nda İstanbul, “Güney Avrupa Kentleri” kategorisinde birinci sırada yer aldı.

Finansal Times’ın bir yayını olan FDİ Magazine tarafından yapılan ”Geleceğin Avrupa Kentleri ve Bölgeleri / 2018-2019” raporu yayımlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, FDİ Magazine tarafından yapılan rapora göre, 150 Avrupa bölgesi ve 301 Avrupa kentinin değerlendirildiği, Avrupa’daki şehirlerin ekonomik, iş ve finansal gücüne göre sıralama yapıldı.

Geleceğin Güney Avrupa Kentleri’nin birincisi İstanbul oldu

Puanlar, ekonomik potansiyel, insan kaynakları, fiyat etkilenmeleri, yaşam kalitesi ve doğrudan yabancı yatırım için uygun maliyetli kavramların olduğu kriterlere göre verildi.

Yatırımcı dostu kentler sıralamasında 301 Avrupa kenti arasından İstanbul, dokuzuncu seçildi. İstanbul, yatırım ortamındaki gelişim, ekonomik kalkınma ve iş ortamındaki büyüme gibi kriterlere göre Avrupa’daki büyük merkezlerin önüne geçti.

İstanbul ayrıca, Barcelona, Madrid, Milan, Lizbon, Roma gibi kentleri geride bırakarak Güney Avrupa Kentleri birincisi oldu. İstanbul, İnsan Kaynağı ve Yaşam Biçimi sıralamasında 8., Güney Avrupa Bölgeleri sıralamasında ise dördüncü sırada yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barcelona, FDİ Magazine, Finansal Times, Geleceğin Avrupa Kentleri, İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Madrid, Milan, Roma,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları