Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gazlıgöl’de Yeşil Kuşak projesi başlatıldı

20 Nisan, 2013 | 14:19

Gazlıgöl’de Yeşil Kuşak projesi başlatıldı Termal sularıyla ünlü Gazlıgöl bölgesinde ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları başladı.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye’de termal sularıyla ünlü Gazlıgöl bölgesinde gerekli ağaçlandırma ve peyzaj çalışması başlatıldığını söyledi.

Yapılan çalışmayla termal havzanın daha güzel bir görünüme kavuşacağını belirten Balkanlıoğlu, misafirler için dinlenme ve yürüyüş alanları yapılacağını kaydetti.

Balkanlıoğlu, “Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, İhsaniye ilçemize bağlı Gazlıgöl ve Ömer-Gecek termal havzasında bulunan termal tesisler ve civarının peyzajını da yaparak tamamen ağaçlandırılması talimatını verdi. Termal kaynaklar açısından eşi benzeri olmayan bölgedeyiz. Çok güzel tesislerimiz var. Ancak sadece tesislerin 5 yıldızlı olması yetmez, çevresinin de 5 yıldızlı olması gerekiyor.” dedi.

Turizm amaçlı gelen yerli ve yabancı misafirlerin bir zaman sonra otellerden sıkıldığını ve gezip dolaşmak istediklerini ifade eden Balkanlıoğlu, bölgenin ağaçlandırılarak insanın içini açacak bir peyzajının olması gerektiğini dile getirdi.

Balkanlıoğlu, “Bunun için bölgeyi önümüzdeki dönemlerde ağaçlandırmak için gerekli plan ve projeyi hazırlayacağız. Küçük fidanların yanı sıra yetişkin fidanlar da dikeceğiz. O bölgeye ne uygunsa yapacağız.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afyonkarahisar, Afyonkarahisar Gazlıgöl, Afyonkarahisar valisi, Gazlıgöl, Gazlıgöl Kaplıcaları, Gazlıgöl termal, İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye termal, Türkiye Termal Oteller, Türkiye termal turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları