Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gazlıgöl’deki termal tesislere ‘mavi bayrak’ uygulaması

30 Eylül, 2011 | 16:17

Afyonkarahisar İhsaniye Kaymakamı Ömer Faruk İlhan, termal villa ve otellerin yoğunlukta olduğu Gazlıgöl’de ‘mavi bayrak’ uygulaması başlatacaklarını söyledi.

Bir ay önce kurdukları İhsaniye Mahalli İdareler ve Turizm Birliği(İMİT) sayesinde Gazlıgöl’de yeni bir sayfa açtıklarını belirten İlhan, termal suların koruma-kullanma dengesi içinde yatırımcıya sunulması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yaptıkları denetimlerde kaçak açılan kuyuları tespit ederek mühürlediklerini ifade eden İlhan, yeni rezerv araştırması tamamlanıncaya kadarda devre mülk ve otel yapımını da durdurduklarını kaydetti. İlhan, “İl bürokratlarını içine alacağımız objektif bir komisyon belirleyeceğiz.

Bu komisyon marifeti ile bir takım standartlar belirlenecek. Otellere yönelik örneğin; işletmenin hukuki sıkıntılarının bulunmaması, müşteri memnuiyeti, hizmet kalitesi, hijyen reenjeksiyon, kalifiye personel gibi bir takım standartlar belirlenecek.” dedi.

Bu konuda üniversitelerin çeşitli bölümlerinde istifade edeceklerini ifade eden İlhan, daha sonra belirlenecek olan ücret karşılığında firmalara mavi bayrak verileceğini, bayrağın firmanın bir nevi kalitesinin tescili olacağını anlattı. Komisyon tarafından tesislerin belirli aralıklarla denetleneceğini ifade eden İlhan, kriterleri yerine getirmeyenlerin bayraklarının elinden alınacağını dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afyonkarahisar İhsaniye Kaymakamı, Gazlıgöl haberleri, Ömer Faruk İlhan, Otel, Turizm, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
selahattin
11 Ekim, 2011

Gazlıgölü takip edeceğini beyan etmişsin al sana haber araştır bakalım neler çıkıyor.Gazlıgöl belediye başkanlığına sıcak su ruhsatı alabilmek için başvuran firmalar vardı.Biri devlet kurumu diğerleri özel şirket.Gazlıgöl belediye başkanı hangi termale olur verdi, hangisine vermedi?Kurum olana vermedi çünkü resmi kurumda avanta yok…Peki yaylabağı belediyesine bağlı bir termal neden gazlıgöl belediyesine para verdi?Ne kadarı resmi, ne kadarı el altından?Neden gazlıgöl belediyesi para karşılığında yetkisini kullanıyor?Hizmet amacını ticarete çevirmiş.Bana araba al hallederiz dedi.Sonra başkasına su için para istedi aldı?

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ekim 11th, 2011 at 21:32 selahattin mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları