Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gazipaşa Havaalanı trafiğe açıldı

14 Temmuz, 2009 | 09:58

Gazipaşa Havaalanı trafiğe açıldı Antalya’da 19 yıl önce yapımına başlanan Gazipaşa Havaalanı trafiğe açıldı.

Havaalanına, ilk olarak TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener’in 8 kişilik özel uçağı iniş yaptı.

TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener’i, Gazipaşa Kaymakamı ve Havaalanı Mülki Amiri İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, AK Parti İlçe Başkanı Fazıl Yüksel, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, oda ve dernek başkanları ile bazı siyasi parti temsilcileri karşıladı.

Havaalanının açılmasıyla birlikte Gazipaşa ve Alanya ekonomisinin büyük ölçüde gelişeceğini anlatan Şener, şu bilgileri verdi:
“Burasının açılması, bölge halkı kadar bizim şirketimiz açısından da önemlidir. Havaalanının açılmasında Başbakanlık, Ulaştırma Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Gazipaşa Alanya’nın yetkili birimlerinin katkısı büyüktür. Resmi olarak ilk inişi biz yapmış olduk. Havaalanı o bölgenin giriş kapısı niteliğindedir. Bundan sonra A319 türü uçaklar buraya rahatlıkla iniş yapabilecek. Gazipaşa Havaalanı, aynı zamanda uluslararası uçuşlara da bugün itibariyle hazır haldedir. En kısa zamanda buraya turist getirmeye başlayarak, bölgenin ekonomisi ve turizminin gelişmesine ön ayak olacağız.”

Havaalanının açılmasıyla birlikte Gazipaşa ve Alanya ekonomisinin büyük ölçüde gelişeceğini belirten Şener, konuşmasına şöyle devam etti: “Burasının açılması, bölge halkı kadar bizim şirketimiz açısından da önemlidir. Havaalanının açılmasında Başbakanlık, Ulaştırma Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Gazipaşa Alanya’nın yetkili birimlerinin katkısı büyüktür. Resmi olarak ilk inişi biz yapmış olduk. Havaalanı o bölgenin giriş kapısı niteliğindedir. Bundan sonra A319 türü uçaklar buraya rahatlıkla iniş yapabilecek. Gazipaşa Havaalanı, aynı zamanda uluslararası uçuşlara da bugün itibariyle hazır haldedir. En kısa zamanda buraya turist getirmeye başlayarak, bölgenin ekonomisi ve turizminin gelişmesine ön ayak olacağız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Bölgesi, Antalya Gezisi, Antalya Havaalanı, Gazipaşa Havaalanı, Gazipaşa Havaalanı Açıldı, Gazipaşa Havaalanı Haberleri, Gazipaşa Kaymakamı, Sani Şener, TAV Havalimanları, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Turizm Ve Antalya,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları