Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gaziantep’e Suriyeli akını

24 Nisan, 2009 | 17:51

Sanko Park Alışveriş Merkezi Sanko Holding ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım AS tarafından Gaziantep’te 160 milyon dolara yapımı gerçekleştirilerek hizmete açılan Sanko Park Alışveriş Merkezi, yabancı ziyaretçilerin de akınına uğruyor. Suriye’den gelen ziyaretçiler Sanko Park’a hayran kaldı.

17 Nisan’da açılışı gerçekleştirilen Sanko Park Alışveriş Merkezi, Gaziantep halkının yanı sıra çevre illerden ziyaretçi çekiyor. Günde yaklaşık 55-60 bin kişinin dolaştığı Sanko Park, komşu ülkelerden de gelenleri ağırlıyor.

Suriyeli turizm şirketleri ve seyahat acenteleri, Halep Belediyesi Meclis Üyelerinin de yer aldığı 90 kişilik heyet, Sanko Park Alışveriş Merkezi’ni hem gezdiler hem alışveriş yaptı. Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Suriyeli misafirlerini yemekte ağırladı. Konukoğlu, Sanko Park’ın kentin çıtasını biraz daha yükselttiğini söyledi.

Daha önce kentte alışveriş merkezinden eğlenceye kadar komple bir yapı olmadığını ifade eden Konukoğlu, “Kentte böyle bir alışveriş merkezine ihtiyacı vardı. Gaziantep her sene bir sınıf atlıyor, Sanko Park’ı açarak, bu sınıf atlamaların içinde bir tuzumuz olsun istedik. Sanko Park kentin hem turizmine hem de kültürüne ve sosyal yaşamına hizmet edecek, İpek Yolu’nun canlanmasına faydası olacak. Gaziantep’te sanayi gibi turizmi de gelişmeye başladı” diye konuştu.

Çevre illerden alışveriş için gelenler olduğunu, şu anda hafta arasında 55-60 bin kişinin alışveriş merkezini gezdiğini bildiren Konukoğlu, çoğunluğu turizmci ve seyahat acenteci olan 90 kişilik bir Suriye heyetine Sanko Park’ı gezdirdiklerini ifade etti. Konukoğlu, komşu ve çevre ülkelerle ticaretin ve turizmin gelişmesinin önemini vurgularken, “Sanko Park’ın Gaziantep turizmini yüzde 5-10 artıracağı kanaatindeyim. Özellikle çevre ülkelerden Irak, Suriye’den gelenlerin katkısı olacak” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdulkadir Konukoğlu, Alışveriş, Gaziantep, Halep, Sanko Park, Suriye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları