Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gaziantep’te turizm patlaması yaşanacak

13 Nisan, 2010 | 09:46

Turizmin geliştirilmesinde önemli bir engel olan vize uygulamasının bazı ülkelerle kalkması özellikle turizm şirketlerini sevindirdi.

Dünyanın yaşanılan en eski kentlerinden olan ve geçen yıl 300 bin civarında yerli ve yabancı turistin geldiği Gaziantep’e, bu yıl 600 bin ve 2012 yılında da 1 milyon turistin gelmesi hedefleniyor.

Aralarında Japonya, Suriye, Lübnan, İran, Libya ve Ürdün’ün de bulunduğu çok sayıda ülkeyle vize uygulamasının kaldırılmanın ardından bu yıl yabancı turist sayısında artış bekleniyor.

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Kalesi ve çevre düzenlemesi Zeugma Antik Kenti kazı alanının üstünün kapatılarak müzeye dönüştürülmesi, Rumkale restorasyon ve çevre düzenlemesi, sokak sağlıklaştırma çalışmaları, Sam köyü, Dülük, Zincirli Höyük, Taşlı Geçit köyü, Zeugma Antik Kenti kazılarının devam ettiğini anlattı.

Dünyanın ikinci en büyük mozaik müzesinin Gaziantep’te olduğuna dikkati çeken Kamçı, ”Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve yakın zamanda açılacak olan Mozaik Müzesi ile depolarda bekleyen mozaiklerimizin tamamını sergileme imkanı bulacağız” dedi.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dülük, Gaziantep, Gaziantep Haberleri, Gaziantep Otelleri, Gaziantep Sam köyü, Gaziantep Turist, Gaziantep Turistler, Gaziantep Turizm, Taşlı Geçit köyü, Zincirli Höyük,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları