Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gaziantep ‘sağlık turizmi’ merkezi olacak

31 Mart, 2010 | 16:17

Sağlık Bakanlığınca ”bölge sağlık cazibe merkezi” olarak belirlenen illerden biri olan  Gaziantep, sağlık turizmi merkezine dönüşecek.

Özel sağlık sektörünün hızla geliştiği, kamunun büyük yatırımlar gerçekleştirdiği Gaziantep’e, çevre iller Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa’nın yanı sıra özellikle Suriye’den birçok hasta geliyor.

İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Serdar Tolay, yaptığı açıklamada, gelişen ve büyüyen Gaziantep’te sağlık yatırımlarının da hızla arttığını, sağlık hizmetlerinin çeşitlendiğini söyledi.

Serdar Tolay, “Bu kapsamda, 300 dönüm alanda sağlık kampüsü kurulacak. Arsa ve ihale konusunu bakanlık yapacak. Şu anda bakanlığımız arsa konusunda çözüm aşamasına gelmek üzere. Bağlarbaşı bölgesinde 300 dönüm yerimiz hazır fakat bakan bey TRT’nin olduğu yeri istediği için onunla ilgili girişimleri sürdürüyor” dedi.

Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında kentte yapılan çalışmaları anlatan Tolay, 2003-2009 yıllarında 39 yeni sağlık ocağı ve 19 köy sağlık evi yapıldığını, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi’nin 5’e çıkarıldığını, Kalıtsal Kan Hastalıkları Tanı Merkezi ve Gençlik Danışma Merkezi kurulduğunu, 2002 yılında 6 olan kamu hastane sayısının 10’a yükseldiğini, tüm devlet hastanelerinde otomasyona geçildiğini belirtti.

Tolay, 2002 yılında sadece 3 ilçede hastalara diyaliz hizmetine ulaşılabilirken şu anda tüm ilçelerde bu hizmetin sunulduğunu, kanser erken teşhis-tarama ve eğitim merkezi kurulduğunu, Türkiye’nin en büyük yanık ve yara tedavi merkezinin faaliyete başladığını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gaziantep Sağlık, Gaziantep Sağlık Merkezi, Gaziantep Sağlık Turizmi, Gaziantep Turist, Gaziantep Turizm, Gaziantep Turizm Merkezi, Turizm Tatil Seyahat,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
31 Mart, 2010

Memnuniyet verici,böyle güzel Haberler Okudukca mutlu oluyorum Bu memnuniyetimi üc harfle dile getirmek istiyorum. YAP.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 31st, 2010 at 14:52 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları