Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gaziantep’te müzeler bayramın 1. günü dışında açık olacak

10 Kasım, 2010 | 11:09

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 3 müze Kurban Bayramı’nın ilk günü dışında her gün ziyaretçileri kabul edecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi ve Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi’nin arife günü saat 08.30-17.30’e kadar, bayram süresince de ilk gün hariç açık olacağı bildirildi.

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi’nde, Gaziantep’in yöresel el sanatlarından gümüş işlemeciliği, bakırcılık, kalaycılık, yemenicilik, sedef işlemeciliği, kutnu dokumacılığı, kilimcilik, Antep evi, Antep işi çeyiz yapımı, baklavacılık, mesken kültürü, fıstık tarımı yöresel kıyafetler giymiş mankenler yardımı ile ziyaretçilere tanıtılıyor.

Emine Göğüş Gaziantep Mutfak Müzesi’nde, Gaziantep’in geleneksel mutfak kültürü; Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması Müzesi’nde ise Antep halkı tarafından gösterilen mücadele ve kahramanlık anlatılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gaziantep, Gaziantep Bayram Tatili, Gaziantep Habeleri, Gaziantep Müzeler Bayram, Gaziantep Müzesi, Gaziantep Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları