Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gaziantep Mozaik Müzesi açıldı

16 Nisan, 2011 | 15:03

Dünyanın en büyük mozaik müzesi konumunda olan Gaziantep Mozaik Müzesi yeni yerinde vatandaşların hizmetine açıldı.

Müzeyi bu yıl sonuna kadar yarım milyon insanın ziyaret etmesi bekleniyor.

Sadece kentin değil, ülkenin de turizm hizmetine sunulacak olan müzede çalışmaların son aşamaya geldi. 800 metrekaresi Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan toplam 2 bin 350 metrekarelik mozaik teşhir edebilecek müzeyi, bu yıl 500 bin kişinin gezmesini bekleniyor. Dünyanın incisi konumunda olan Zeugma Antik Kenti ve mozaiklerin Gaziantep’in tanıtımına en büyük katkıyı yapması bekleniyor. Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Zeugma Müzesi’nde bir tören gerçekleştirildi.

Vali Süleyman Kamçı, dünyanın en büyük müzesi olarak tarihe geçecek olan Mozaik Müzesi’nin çok şeyi değiştireceğini söyledi.

2008 yılında temeli atılan ve bugün itibariyle içerisinde konferans salonu ve müze kısmıyla 30 bin metrekare kapalı alana sahip Mozaik Müzesi, çalışmaların tamamlanmasından sonra dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olarak Gaziantep ve Türk turizminin hizmetine sunulacak.

Gaziantep’in, tarihi ve kültürel zenginliği, yöresel değerleri ve dünyaca meşhur mutfağı ile bir çekim merkezi olduğunu ifade eden Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, “Bu kadar geniş bir turizm potansiyeline sahip olan Gaziantep’in, tüm imkanların kullanılarak, kendisine has bölgesel bir cazibe merkezi olmasını sağlayacak, stratejiler geliştirilmesi gerekmektedir. Bu yolda ilimizin adıyla özdeşleşen, dünyanın incisi Zeugma Antik Kenti ve mozaikleri, kentimizin tanıtımına en büyük katkıyı yapacaktır. İlimizin kültür turizmine açılmasında çok önemli adımlar atılmıştır. Çok değerli restorasyon çalışmaları gerçekleşmiş, nitelikli bir çok tesis ve otel hizmete sunulmuştur.” şeklinde konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gaziantep, Gaziantep Mozaik Müzesi, Gaziantep Mozaik Müzesi açıldı, Gaziantep Müzesi, Vali Süleyman Kamçı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları