Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü anıyoruz

10 Kasım, 2011 | 10:11

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ölümünün 73. yılında törenlerle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk için 10 Kasım ‘da yurdun her yerinde anma törenleri düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti ‘nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Ankara Anıtkabir, hayata gözlerini yumduğu İstanbul Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Taksim Meydanı, İzmir Cumhuriyet Meydanı ve yurdun pek çok yerinde 10 Kasım etkinlikleri ile anılıyor.

Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen programda, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu odada bulunan yatağına çiçekler konuldu. Saygı duruşu ve İstaklal Marşı’nın ardından Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu odaya ziyaretçiler alınmaya başlandı.

10 Kasım saat 09:05 ‘te hayata gözlerini yuman Mustafa Kemal Atatürk için saat 9 ‘u 5 geçe tüm yurtta saygı duruşunda bulunuldu ve sirenler çalmaya başladı.

Cumhuriyet’in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 73. yılında işlerine gitmek için Boğaziçi Köprüsü’nden geçen vatandaşlar tarafından anıldı. Sirenlerin çalmaya başladığı 09.05’te araçlarından inen vatandaşlar, Atatürk için saygı duruşunda bulundu.

2 dakikalık saygı duruşunun ardından köprüde trafik normale döndü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
10 Kasım, 10 Kasım 9'u 5 geçe, 10 Kasım Etkinlikleri, Ankara Anıtkabir, Atatürk, Atatürk 'ü anıyoruz, Atatürk Ölümünün 73. yılında anılıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gazi Mustafa Kemal'i anıyoruz, İstanbul Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Taksim Meydanı, İzmir Cumhuriyet Meydanı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları