Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Gastronomi turizminde Türkiye’nin hedefi 5 milyar dolar!

14 Aralık, 2018 | 15:58

Gastronomi turizminde Türkiye’nin hedefi 5 milyar dolar. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk mutfağını gelir getiren bir kaleme dönüştürmek ve hak ettiği noktaya getirmek için düğmeye bastı.

Türkiye turist sayısında rekor kırdı. Sektör temsilcileri turizm gelirinde de rekor kırmak için ürün çeşitliliğini artırmaya odaklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk mutfağını gelir getiren bir kaleme dönüştürmek ve hak ettiği noktaya getirmek için düğmeye bastı. 2019 yılı gastronomi turizmi hedefi ise 5 milyar dolar olarak belirlendi.

Gastronomi turizminde Türkiye’nin hedefi 5 milyar dolar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un, “Bugüne kadar ihmal ettik” dediği gastronomi turizmi için 2019 yılı, milat kabul edilecek. Bu konuda TÜrkiye’nin hedefi de belirlendi: 5 milyar dolar gelir.

Türkiye’nin 2018 yılı turizm geliri hedefi 35 milyar dolar. İşin uzmanlarına göre sadece gastronomiden 5 milyar Dolar turizm gelir hedefi gerçekçi. Önümüzdeki yıl için projeler ise hazır. Bu yıl turist sayısında rekor kıran Türkiye, yeme içme sektöründe ise dünyada 44. sırada yer alıyor.

Gastronomi turizminde Türkiye’nin hedefi, tıpkı kongre ve sağlık turizmi gibi dünyada gastronomi turizminde de üst sıralara yükselmek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
gastronomi turizmi, Hedef 5 milyar dolar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mehmet Ersoy, Türk turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları