Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Galapagos’un sembol ismi Yalnız George

20 Kasım, 2013 | 12:51

Galapagos’un soyu tükenen dev kaplumbağalarının son ismi George’tu. Dünya üzerinde kendi türünden yalnızca bir tane kaldığı için Yalnız George adını alan dev kaplumbağa, adayı ziyarete gelenleri büyülüyordu. Geçtiğimiz yıl ölen George, dünya üzerinde soyu tükenen hayvanlara dikkat çekmek için müzeye konacak.

GEORGE GALAPAGOS NationalTurk’ün haberine göre; Ekvador’un Galapagos adasında çok sayıda eşsiz hayvan türleri var. Hem macera dolu, hem de kültürel bir tatil yapmak istiyorsanız Galapagos adası kış döneminde de sıcak iklimiyle ziyaretçilerini bekliyor. Charles Darwin’in evrim kuramı üzerinde çalışırken inceleme yaptığı yer olan Galapagos adası günümüzde de dünyada eşi benzeri olmayan hayvanlara ev sahipliği yapıyor.

Bu eşsiz hayvanlardan biri de dev kaplumbağalardı. Yüz yıldan fazla yaşayan bu Galapagos kaplumbağaları geçtiğimiz yıllarda yaşanan afetler ve çeşitli nedenlerle yok olmuşlardı. Geriye kalan yalnızca George’tu. İnsanların ilgisine alışan, birçok fotoğraf karesinde onlarla poz veren George geçtiğimiz sene öldü ve Galapagos dev kaplumbağa soyu tarihe karıştı.

GALAPAGOS’LU GEORGE’UN ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN

George’un ölümünün ardından Amerikalı yetkililer George’u Amerika Birleşik Devletleri’nde müzede sergilemeye karar verdiler. Öncelikli amaç soyu tükenen hayvanlara karşı başta çocukları ve halkları bilinçlendirmek. Ağaçların kesimi, hava kirliliği, bilinçsizce doğal yaşama zararlar sonucu hayvanların pek çoğunun soyu tükenme tehlikesi altında. Bu nedenle George da önümüzdeki günlerde New York Doğal Tarih Müzesi’nde içi doldurularak sergilenecek.

Galapagos turları için tıklayınız.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
darwin, darwin gözlem evi, dev kaplumbağa, Ekvador, ekvador ada, Galapagos, gelorge, yalnız george,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları