Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Galapagos’un sembol ismi Yalnız George

20 Kasım, 2013 | 12:51

Galapagos’un soyu tükenen dev kaplumbağalarının son ismi George’tu. Dünya üzerinde kendi türünden yalnızca bir tane kaldığı için Yalnız George adını alan dev kaplumbağa, adayı ziyarete gelenleri büyülüyordu. Geçtiğimiz yıl ölen George, dünya üzerinde soyu tükenen hayvanlara dikkat çekmek için müzeye konacak.

GEORGE GALAPAGOS NationalTurk’ün haberine göre; Ekvador’un Galapagos adasında çok sayıda eşsiz hayvan türleri var. Hem macera dolu, hem de kültürel bir tatil yapmak istiyorsanız Galapagos adası kış döneminde de sıcak iklimiyle ziyaretçilerini bekliyor. Charles Darwin’in evrim kuramı üzerinde çalışırken inceleme yaptığı yer olan Galapagos adası günümüzde de dünyada eşi benzeri olmayan hayvanlara ev sahipliği yapıyor.

Bu eşsiz hayvanlardan biri de dev kaplumbağalardı. Yüz yıldan fazla yaşayan bu Galapagos kaplumbağaları geçtiğimiz yıllarda yaşanan afetler ve çeşitli nedenlerle yok olmuşlardı. Geriye kalan yalnızca George’tu. İnsanların ilgisine alışan, birçok fotoğraf karesinde onlarla poz veren George geçtiğimiz sene öldü ve Galapagos dev kaplumbağa soyu tarihe karıştı.

GALAPAGOS’LU GEORGE’UN ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN

George’un ölümünün ardından Amerikalı yetkililer George’u Amerika Birleşik Devletleri’nde müzede sergilemeye karar verdiler. Öncelikli amaç soyu tükenen hayvanlara karşı başta çocukları ve halkları bilinçlendirmek. Ağaçların kesimi, hava kirliliği, bilinçsizce doğal yaşama zararlar sonucu hayvanların pek çoğunun soyu tükenme tehlikesi altında. Bu nedenle George da önümüzdeki günlerde New York Doğal Tarih Müzesi’nde içi doldurularak sergilenecek.

Galapagos turları için tıklayınız.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
darwin, darwin gözlem evi, dev kaplumbağa, Ekvador, ekvador ada, Galapagos, gelorge, yalnız george,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları