Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Latin Amerika yasta! Gabriel Garcia Marquez hayatını kaybetti

18 Nisan, 2014 | 10:58

Latin Amerika’nın “Gabo”su, Nobel ödüllü Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez, 87 yaşında hayatını kaybetti.

Dünya edebiyat tarihine başta “Yüzyıllık Yalnızlık” olmak üzere çok sayıda kült eser bırakan senarist ve gazeteci Marquez, Meksika’daki evinde yaşamını yitirdi.

87 yaşında hayatını kaybeden Nobel ödüllü yazar, 1928 yılında Kolombiya’nın kuzeyindeki Aracataca kasabasında dünyaya geldi. Hukuk eğitimini gazetecilik kariyeri için yarım bırakan Marquez, 1954 yılında çalıştığı gazete tarafından Roma’ya gönderildi.

80′li yıllara geldiğimizde gerilla grubuyla ilişkisi olduğu suçlamasıyla karşı karşıya kalan Marquez, Meksika’da sürgün hayatı yaşamaya başladı. 1982 yılında Nobel ödülü kazanan Marquez, 30 yıldan fazla süredir Meksika’da yaşıyordu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gabriel Garcia Marquez, Gabriel Garcia Marquez hayatı, Gabriel Garcia Marquez kimdir, Gabriel Garcia Marquez kitapları, Gabriel Garcia Marquez meksika, Gabriel Garcia Marquez öldü, Kolombiyalı yazar Gabrial Garcia Marquez, Latin Amerika, Latin Amerika Gabo, Latin Amerika haberleri, Meksika, meksika haberleri,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları