Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Latin Amerika yasta! Gabriel Garcia Marquez hayatını kaybetti

18 Nisan, 2014 | 10:58

Latin Amerika’nın “Gabo”su, Nobel ödüllü Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez, 87 yaşında hayatını kaybetti.

Dünya edebiyat tarihine başta “Yüzyıllık Yalnızlık” olmak üzere çok sayıda kült eser bırakan senarist ve gazeteci Marquez, Meksika’daki evinde yaşamını yitirdi.

87 yaşında hayatını kaybeden Nobel ödüllü yazar, 1928 yılında Kolombiya’nın kuzeyindeki Aracataca kasabasında dünyaya geldi. Hukuk eğitimini gazetecilik kariyeri için yarım bırakan Marquez, 1954 yılında çalıştığı gazete tarafından Roma’ya gönderildi.

80′li yıllara geldiğimizde gerilla grubuyla ilişkisi olduğu suçlamasıyla karşı karşıya kalan Marquez, Meksika’da sürgün hayatı yaşamaya başladı. 1982 yılında Nobel ödülü kazanan Marquez, 30 yıldan fazla süredir Meksika’da yaşıyordu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gabriel Garcia Marquez, Gabriel Garcia Marquez hayatı, Gabriel Garcia Marquez kimdir, Gabriel Garcia Marquez kitapları, Gabriel Garcia Marquez meksika, Gabriel Garcia Marquez öldü, Kolombiyalı yazar Gabrial Garcia Marquez, Latin Amerika, Latin Amerika Gabo, Latin Amerika haberleri, Meksika, meksika haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları