Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Futbol tutkunları Brezilya’ya akın etti

11 Haziran, 2014 | 10:54

Avrupalı futbol tutkunları, bu yaz tatillerini Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Brezilya’da geçirecek. Peki kupanın Avrupalı favorilerinden hangisi en çok taraftar desteğine sahip olacak?

Kayak’ın  araştırmasına göre, Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya ve İtalya gibi kupanın Avrupalı favorilerini destekleyen taraftarların Brezilya’ya yönelik uçuş ve otel aramaları incelendi.

İnceleme sonucunda, hangi ülke taraftarının kupaya en yoğun ilgiyi gösterdiği, hangi şehirlerin kupa turistleri açısından daha popüler olduğu ve hangi taraftar grubunun kupa için daha fazla para harcadığı başta olmak üzere pek çok ilginç bilgiye ulaşıldı. Araştırmadan en dikkat çekici başlıklarsa şöyle:

ADALI TARAFTARLAR “BİZE HER YER İNGİLTERE” DİYOR

İngiltere’den Brezilya’nın farklı şehirlerine yönelik yapılan uçuş aramaları, bir önceki yıla göre yüzde 697 oranında artış gösterdi. Fransa yüzde 563 artışla ikinci, Almanya yüzde 554 artışla üçüncü, İspanya yüzde 423 artışla dördüncü sırada yer aldı. Listenin son sırasındaki ülkeyse, yalnızca yüzde 147’lik artışın yaşandığı İtalya oldu. Böylece İngiliz taraftarlar, ‘ölüm grubu’ olarak adlandırılan zorlu grupta ilk ikiye kalma mücadelesi verecek takımlarına “Asla yalnız yürümeyeceksin” mesajını net bir şekilde iletmeyi başardı.

KUPA TURİZMİNİN MERKEZİ RIO

Beş ülkedeki taraftarlarının en çok uçuş aradığı şehir yüzde 47’yle Rio de Janeiro olurken, Sao Paolo ile Almanya, Fransa ve İspanya’nın pek çok maçını oynayacağı Salvador, final maçının oynanacağı efsanevi Maracana Stadyumu’na ev sahipliği yapan Rio’yu takip etti.

UÇAĞA EN ÇOK PARAYI ALMANLAR ÖDEDİ

Uçak biletlerine en az para ödeyen ülke, ortalama 775 Euro’luk gidiş dönüş fiyatıyla İngiltere oldu. İngiltere’yi 820 Euro ile İtalya 821 Euro ile İspanya ve 842 Euro’yla Fransa takip etti. Biletlere en çok parayı ise ortalama 861 Euro ile Almanlar ödedi. Özetle Almanlar, İngilizler’den yaklaşık yüzde 9 oranında daha fazla masraf yaptı.

‘MUTLULUĞUN BAŞKENTİ’ FAVORİ DESTİNASYONLAR ARASINDA

En çok otel aranan şehir yüzde 48’le Rio de Janeiro olurken, otel aramalarında en çok artışın kaydedildiği şehir, bir önceki yıla göre yüzde 2485’lik artışla Almanya, İspanya ve Fransa’nın çok sayıda maçını oynayacağı Salvador oldu. Brezilyalıların ‘mutluluğun başkenti’ olarak adlandırdığı Salvador’u yüzde 2195’le Belo Horizonte, yüzde 1700’le Fortaleza, yüzde 1152’yle Sao Paolo ve yüzde 728’le Rio de Janeiro izledi.

Muhteşem Rio Karnavalı Video Görüntüleri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Brezilya 2014, Brezilya dünya kupası turu, Brezilya Festival, Brezilya turları, Brezilya turu, Dünya Kupası, Dünya Kupası 2014, Dünya Kupası brezilya, dünya kupası maçları, Dünya Kupası Turları, FIFA Dünya Kupası, karnaval video, karnaval videoları, Rio Karnavalı Video,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları