Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Futbol turizmi beklenen ilgiyi görmedi

12 Mayıs, 2012 | 10:46

Tur şirketleri, acenteler, oteller ve futbol profesyonellerinin bir araya gelerek kurduğu Spor Turizmi Birliği (STB) Derneği, iki yıldır gerileyen futbol turizminin geliştirilmesi için çaba harcayacağını duyurdu.

STB Derneği üçüncüsü toplantısını Belek’te gerçekleştirdi. Derneğin kuruluşunu kutlayan üyeler adına yapılan açıklamada, futbol turizminin; Türkiye ve Antalya için sürdürülebilir kış turizmi için önemli katkılar sağladığı tespitine yer verildi.

STB Derneği tarafından yapılan açıklamada; “İki yıldır gerilemekte olan futbol turizmine ivme kazandırmak, sejour turizminin uğradığı erozyonu yaşamaması amacıyla yola çıkan Spor Turizmi Birliği Derneği, spor sektörünün artılarını ve eksilerini değerlendirmek suretiyle, konusunda profesyonel seyahat acentesi ve tesis işletmecilerini bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca Türk spor turizminin geliştirilmesi, ülke tanıtımına katkıda bulunulması, ülke imajının geliştirilmesi, ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı ile spor federasyonlarının koymuş olduğu kurallar çerçevesinde ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtım, müsabakalar ve organizasyonlar düzenleyerek, spor turizminin sürekliliğini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Derneğimiz spor turizmine zarar veren her türlü usulsüzlük ve uygunsuzluğun takipçisi olacaktır. Bu faaliyetleri sürdüren kurum ve kuruluşlara kanunlar çerçevesinde müsaade etmeyecektir.” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Futbol Turizmi, Spor Turizmi, Spor Turizmi Birliği Derneği, Spor Turizmi Haberleri, Sportif Ürünler, STB, STB Derneği, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları