Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Futbol turizmi beklenen ilgiyi görmedi

12 Mayıs, 2012 | 10:46

Tur şirketleri, acenteler, oteller ve futbol profesyonellerinin bir araya gelerek kurduğu Spor Turizmi Birliği (STB) Derneği, iki yıldır gerileyen futbol turizminin geliştirilmesi için çaba harcayacağını duyurdu.

STB Derneği üçüncüsü toplantısını Belek’te gerçekleştirdi. Derneğin kuruluşunu kutlayan üyeler adına yapılan açıklamada, futbol turizminin; Türkiye ve Antalya için sürdürülebilir kış turizmi için önemli katkılar sağladığı tespitine yer verildi.

STB Derneği tarafından yapılan açıklamada; “İki yıldır gerilemekte olan futbol turizmine ivme kazandırmak, sejour turizminin uğradığı erozyonu yaşamaması amacıyla yola çıkan Spor Turizmi Birliği Derneği, spor sektörünün artılarını ve eksilerini değerlendirmek suretiyle, konusunda profesyonel seyahat acentesi ve tesis işletmecilerini bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca Türk spor turizminin geliştirilmesi, ülke tanıtımına katkıda bulunulması, ülke imajının geliştirilmesi, ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı ile spor federasyonlarının koymuş olduğu kurallar çerçevesinde ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtım, müsabakalar ve organizasyonlar düzenleyerek, spor turizminin sürekliliğini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Derneğimiz spor turizmine zarar veren her türlü usulsüzlük ve uygunsuzluğun takipçisi olacaktır. Bu faaliyetleri sürdüren kurum ve kuruluşlara kanunlar çerçevesinde müsaade etmeyecektir.” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Futbol Turizmi, Spor Turizmi, Spor Turizmi Birliği Derneği, Spor Turizmi Haberleri, Sportif Ürünler, STB, STB Derneği, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları