Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Full Moon Party 12 Mart Tayland’ın En İyi Partisi

01 Mart, 2017 | 09:52

full moon party thailand

Full Moon Party 12 Mart Tayland’ın En İyi Partisi İçin Geri Sayım Başladı

Full Moon Party başlamak üzere 12 mart gecesi ayın dolunay halini aldığı gün Tayland‘ın Ko Phangan da düzenlenen parti ile kutlanmasıdır. Full Moon Partisi güneşin batışı ile başlar ve dolunayın batışına yani sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Full Moon Party Doğuşu

Full Moon Party doğuşu 1980’li yıllarda Ko Phangan adasında bulunan Bungalow’a gelen bir grup hippi ve backpackern, gitar ve kamp ateşi eşliğinde plajda küçük bir doğum günü eğlencesi düzenledi. Bu sayede Full Moon Party ortaya çıktı. Günümüzde ise dünya çapında bilinen ve 30,000 kişi arasında ziyaretçi almakta.

full moon party

Tayland Ko Phangan Adası

Tayland’ın güneydoğusunda yer alan Ko Phangan adasına ulaşım feribotlar üzerinden sağlanmaktadır. Adanın güney doğu kesimi ada merkezidir. Ada’nın en kalabalık kesimi olan Haad Rin plajı ünlü Dolunay Partisi olan ‘Full Moon Party’  ev sahipliği yapan plajdır. Yakınlardaki Ban Tai ve Ban Kai  plajları ise gençler için özel partilerin verildiği yerlerdir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Full Moon Party, Ko Phangan, Tayland,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları