Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Full Moon Party 12 Mart Tayland’ın En İyi Partisi

01 Mart, 2017 | 09:52

full moon party thailand

Full Moon Party 12 Mart Tayland’ın En İyi Partisi İçin Geri Sayım Başladı

Full Moon Party başlamak üzere 12 mart gecesi ayın dolunay halini aldığı gün Tayland‘ın Ko Phangan da düzenlenen parti ile kutlanmasıdır. Full Moon Partisi güneşin batışı ile başlar ve dolunayın batışına yani sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Full Moon Party Doğuşu

Full Moon Party doğuşu 1980’li yıllarda Ko Phangan adasında bulunan Bungalow’a gelen bir grup hippi ve backpackern, gitar ve kamp ateşi eşliğinde plajda küçük bir doğum günü eğlencesi düzenledi. Bu sayede Full Moon Party ortaya çıktı. Günümüzde ise dünya çapında bilinen ve 30,000 kişi arasında ziyaretçi almakta.

full moon party

Tayland Ko Phangan Adası

Tayland’ın güneydoğusunda yer alan Ko Phangan adasına ulaşım feribotlar üzerinden sağlanmaktadır. Adanın güney doğu kesimi ada merkezidir. Ada’nın en kalabalık kesimi olan Haad Rin plajı ünlü Dolunay Partisi olan ‘Full Moon Party’  ev sahipliği yapan plajdır. Yakınlardaki Ban Tai ve Ban Kai  plajları ise gençler için özel partilerin verildiği yerlerdir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Full Moon Party, Ko Phangan, Tayland,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları