Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fuat Yaman’dan Türkiye – Brezilya maçına dair çarpıcı yorum!

13 Kasım, 2014 | 12:18

fuatyaman1__613-610x246

Beşiktaş’ın eski futbolcusu ve teknik direktörü,Beşiktaş Postası ve NationalTurk yorumcusu deneyimli teknik direktör Fuat Yaman’ın ”Brezilya Terlemedi” başlıklı yazısı ;

Takımımızda işler çok kötü gidiyor. Sistem adına söylenecek iyi bir şey yok zaten. Gökhan Töre’nin Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak ile yaşadığı olayın kötü yönetilmesi, oynaması muhtemel Töre ve Gökhan Gönül’ün sakatlığı arayışları fazlalaştırdı.

Yanlış bir uygulama da Ozan’ın sağ bekte oynatılmasıydı. Orta alana iyi bir oyuncu kazanmışken oyuncuyu Neymar’ın karşısına sağ beke koymak, çok genç bir oyuncu olan Ozan’a özgüven kaybettirmek için yapılmış şaka gibiydi. Fazlaca olan yanlışları ve eksikleri gidermek için çabalarken, az olan iyi şeylerde de ısrar etmek gerekmez mi?

İki takımın da top kaybedilen yerde baskıya geçmesi, top rakipteyken takım halinde topun arkasında olma çabası maçın zevkli geçme ihtimalini hissettirdi başta.

ZAMAN LEHİMİZE İŞLEMİYOR

Bizim takım bu işleri yalap-şap (öylesine) yaparken Brezilya adam gibi yapıyordu. Bunları yaparken gerçekçi yapmak gerekiyor. Topa yakın oyuncunun rakibe iyi baskı yapması, ileri oynatmaması gerekiyor. Nitekim savunma arkasına atılan ilk basit pasla golü yedik. Sistemi, organizasyonu olmayan takımların yaşadığı sıkıntıları devre sonuna kadar yaşadık.

İkinci yarı yapılan değişiklikler oyunu tutma çabası gösteriyordu. Önceden yapılmış bir çalışma, bir hazırlığınız (kısaca sisteminiz, stratejiniz) yoksa, ya da yetersizse oyuncu değişikliğinin fazla bir yararını göremezsiniz.

Nitekim oyun anlamında bir fark yaratmadı. İlk yarıdaki tek takımlı oyun devam etti. Brezilya’nın gücünden, yıldız oyuncularından bahsederek geçiştirilemeyecek kadar kötüyüz. Üstelik geçen zaman hiç de lehimize işlemiyor. Oyun planı, sistem adına hiçbir ilerleme yok. Sorgulama, eleştiri adaletsizce, taraflı yapıldığı sürece bir ceza olarak bize sunulacak. Kaçışı yok bunun. Adamlara bu maç için kaç para verdik bilmiyorum ama fiyatı artırılarsa şaşırmam. İdman bile veremedik çünkü.

Kaynak : NationalTurk.Com

Muhteşem Rio Karnavalı Video Görüntüleri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Brezilya Festival, brezilya terlemedi, Brezilya turları, Fatih Terim, Fuat Yaman, fuat yaman nationalturk, karnaval video, karnaval videoları, Neymar, Rio Karnavalı Video,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları