Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fuarlarda Manavgat’ın kültür zenginliği de ön plana çıkacak

08 Aralık, 2011 | 10:39

Antalya’nın Manavgat Kaymakamlığı, turizm şehrinin yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarında doğal varlıklar, tarihsel doku, arkeoloji, estetik mimari ve kültür zenginliklerini ön plana çıkaracak.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, turizm şehrinin tarihi ve doğal güzelliklerini 2012’nin Ocak ayında yapılacak Hollanda Utrech Fuarı’nda tanıtacaklarını söyledi. İlçenin tarihi dokusu ve estetik mimari eserlerini koruma altına almak için Tarihi Evleri Koruma Projesi başlattıklarını belirten Bulgurlu, bölgeye yıllık 4 milyon turist geldiğini, gelen yabancı konuklara yöresel kültürel varlıkları da tanıtacaklarını kaydetti.

Turizm şehrinin tanıtımını ‘Gökyüzünün mavisiyle yarışan yeryüzü’ sloganıyla tanıtacaklarını belirten Bulgurlu, bölgenin başta Hollanda Utrech, Almanya ITB Berlin ve Moskova MITT fuarları tanımında Manavgat Şelalesi, Selge, Manavgat Irmağı, Side Antik Kent, Side Antik Tiyatro, Athena ve Apollon Tapınağı’nın yer alacağını söyledi. Bulgurlu, “2012 turizm tanıtımlarında Manavgat’ın doğal varlıkları ve kültürel zenginliğine özel önem vereceğiz. Tarihi dokusu ve kültür varlığını ön plana çıkaracağız. Tanıtımlarla yıllık gelen 4 milyon turist sayısını yukarıya çekmek istiyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Emir Osman Bulgurlu, Fuarlar, Manavgat, Manavgat fuarlar, Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat şelalesi, Manavgat Turist, Manavgat turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları