Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fuarlarda Manavgat’ın kültür zenginliği de ön plana çıkacak

08 Aralık, 2011 | 10:39

Antalya’nın Manavgat Kaymakamlığı, turizm şehrinin yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarında doğal varlıklar, tarihsel doku, arkeoloji, estetik mimari ve kültür zenginliklerini ön plana çıkaracak.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, turizm şehrinin tarihi ve doğal güzelliklerini 2012’nin Ocak ayında yapılacak Hollanda Utrech Fuarı’nda tanıtacaklarını söyledi. İlçenin tarihi dokusu ve estetik mimari eserlerini koruma altına almak için Tarihi Evleri Koruma Projesi başlattıklarını belirten Bulgurlu, bölgeye yıllık 4 milyon turist geldiğini, gelen yabancı konuklara yöresel kültürel varlıkları da tanıtacaklarını kaydetti.

Turizm şehrinin tanıtımını ‘Gökyüzünün mavisiyle yarışan yeryüzü’ sloganıyla tanıtacaklarını belirten Bulgurlu, bölgenin başta Hollanda Utrech, Almanya ITB Berlin ve Moskova MITT fuarları tanımında Manavgat Şelalesi, Selge, Manavgat Irmağı, Side Antik Kent, Side Antik Tiyatro, Athena ve Apollon Tapınağı’nın yer alacağını söyledi. Bulgurlu, “2012 turizm tanıtımlarında Manavgat’ın doğal varlıkları ve kültürel zenginliğine özel önem vereceğiz. Tarihi dokusu ve kültür varlığını ön plana çıkaracağız. Tanıtımlarla yıllık gelen 4 milyon turist sayısını yukarıya çekmek istiyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Emir Osman Bulgurlu, Fuarlar, Manavgat, Manavgat fuarlar, Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat şelalesi, Manavgat Turist, Manavgat turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları