Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Freddie Mercury’nin ülkesi Zanzibar

12 Ağustos, 2014 | 11:38

Zanzibar Mercury

Efsanevi rock grubu Queen’in solisti Freddie Mercury’nin doğduğu ülke olarak bilinen Zanzibar, bu özelliğini turizmde sonuna kadar kullanarak son yıllarda turist sayısında patlama yaşıyor.

1991’de AIDS nedeniyle hayatını kaybeden Freddie Mercury’nin 1956 yılında hayata gözlerini açtığı Zanzibar adası, bu özelliğinin yanı sıra muhteşem doğası ve okyanusu ile turistlerin ilgisini çekiyor. Eski bir İngiliz sömürgesi olan Zanzibar, özgürlüğüne kavuştuktan sonra turizmde büyük bir atak yaparak Afrika kıtasının en çok ziyaret edilen yerlerinden biri haline geldi. Zanzibar, bu yükselişinde Freddie Mercury’e de çok şey borçlu. Queen’in efsanevi solisti Mercury’nin doğduğu ülke olarak başta İngiltere olmak üzere tüm dünyanın dikkatini çeken küçük ada ülkesi turizmde büyük bir yol kat etti.

Zanzibar turları için tıklayın

Freddie Mercury’nin doğduğu ev olan Mercury House, ülkenin en çok ziyaret edilen yerleri arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Freddie Mercury, Freddie Mercury house zanzibar, Freddie Mercury zanzibar, Freddie Mercury zanzibar doğumlu, mercury house, Zanzibar Adası, Zanzibar Freddie Mercury, Zanzibar tur, zanzibar turları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları