Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransız moda devinden Küba’da defile!

06 Mayıs, 2016 | 07:29

Küba

Küba’da 1959’daki devrimden bu yana ilk kez uluslararası bir defile düzenlendi. Başkent Havana’daki Chanel defilesine moda ve eğlence dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Ünlü tasarımcı Karl Lagerfeld, Fransız moda devi Chanel içibir ilke imza atarak Küba‘nın başkenti Havana’da defile düzenledi. ABD ile Küba arasındaki buzların erimeye başlamasının ardından sık sık ‘bir ilk’ ifadesinin yer aldığı haber başlıklarıyla gündeme gelen ada ülkesinde yine kayıtlara geçecek bir etkinlik düzenlendi. Fransız giyim markası Chanel, ilk kez bir Latin Amerika ülkesinde defile düzenledi.

chanel-defile-kuba

Böylece Küba’da Fidel Castro önderliğindeki 1959 devrimden bu yana ilk kez uluslararası bir defile düzenlenmiş oldu. Küba halkı ise defileye uzaktan bakmak zorunda kalmaktan yakındı.

kuba-defile

Gezgin defilelerle adından söz ettiren tasarımcı Karl Lagerfeld, Küba renk ve tarzlarını harmanladığı kıyafetleri, Paseo del Prado caddesindeki defileyle tanıttı. Ünlü modacı, defile için Küba’nın tercih edilmesini ise ‘ülkenin kültürel zenginliği ve dünyaya açılmasının ilham kaynağı olması’ ifadeleriyle açıkladı.

kuba-chanel-defile

Yaklaşık yarım saat süren defileyi Hollywood yıldızları Vin Diesel, Tilda Swinton ve Geraldine Chaplin ile model Gisele Bündchen de izledi. ABD’li VIP misafirler ise defileye kiraladıkları meşhur Küba arabalarla geldiler.

cuba-chanel

Küba lideri Raul Castro’nun kızı Mariela Castro da defilenin ülkesinde yapılmasından övgüyle söz etti. Mariela Castro, “Dünya sonunda Küba’ya açılıyor. Herkes yasaklı meyvenin tadına bakmak ister. Herkes bu meyveyi keşfetmek ve tadını çıkarmak ister” dedi.

Sputnik News

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Chanel, Chanel havana, Chanel küba, Fidel Castro, Havana, Karl Lagerfeld, Karl Lagerfeld defile, Karl Lagerfeld küba, küba defile, Küba Havana, Mariela Castro, Raul Castro,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları