Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransız havayollarına ait uçak hala bulunamadı

02 Haziran, 2009 | 10:38

Fransız havayollarına ait uçak hala bulunamadı Air France’a ait A330-200 tipi Airbus uçağı 30 saatten fazla bir süre geçmesine rağmen hala bulunamadı.

Air France yetkilileri, uçakla son bağlantının Brezilya sahillerinden 565 kilometre uzaklıkta gerçekleştiğini ve uçağın Senegal hava sahasına yakın bir bölgede radardan kaybolduğunu ifade etti.

228 kişi taşıyan uçak için Atlas Okyanusu’nda çok sayıda uçak ve gemi seferber edildi. Arama çalışmalarına Fransa, İspanya, Senegal ve Brezilya katılıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin de arama çalışmalarına uydu desteği sağladığı açıklandı.

Gergin bekleyiş sürerken, Fransız yetkililer uçaktaki yolcular ve mürettebat için çok fazla umut kalmadığını belirttiler.

Air France sözcüsü Jorge Asunçao, kaybolan uçaktaki yolcuların milliyetlerini açıkladı.

80 Brezilyalı, 73 Fransız, 18 Alman, 9 İtalyan, 6 Amerikalı, 5 Çinli, 4 Macar, 2 İspanyol, 2 İngiliz, 2 Faslı ve 2 İrlandalı bulunan uçakta 1 tane de Türk yolcu olduğu bildirildi. Uçakta ayrıca bir Angolalı, bir Arjantinli, bir Belçikalı, bir İzlandalı, bir Norveçli, bir Polonyalı, bir Rumen, bir İsviçreli, bir Rus, bir Slovak, bir İsveçli ve bir Filipinli yolcu seyahat ediyordu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air France Havayolları, Airbus Uçak, Amerika Birleşik Devletleri, Atlas Okyanusu, Brezilya, Fransız Havayolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları