Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransız ve Alman çevrecilerden nükleer karşıtı gösteri

10 Mart, 2014 | 10:56

fransa-almanya-nukleer-santral Fransız ve Alman çevre örgütleri nükleer enerji karşıtı eylem yaptı. Rhin Nehri’ndeki yedi köprü üzerinde toplanan gruplar Fessenheim’daki nükleer enerji santralinin kapatılmasını istedi.

İki ülkeden 12 çevre örgütünün destek verdiği eylemlere yaklaşık 6 bin kişi katıldı.

Göstericilerin protestosu yüzünden, nehrin üzerindeki köprülerdeki trafik önemli ölçüde aksadı. Eylemciler ayrıca, Fransa’nın Almanya sınırındaki Fessenheim’daki nükleer enerji santralinin kapatılmasını istedi.

NationalTürk’ün haberine göre, 1978 yılında inşa edilen santral, ülkenin en eski nükleer enerji santrali olma özelliğini taşıyor. Protesto gösterisine iki ülkeden 12 çevre örgütü destek verdi. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, söz konusu santralin 2016′ya kadar kapanması için seçim öncesinde vaatte bulunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Almanya Nükleer, Almanya santral, çevre örgütleri, çevre örgütleri eylem, Fessenheim, Fessenheim Almanya, Fessenheim nükleer enerji, Fessenheim santrali, François Hollande, Fransa, Fransa Cumhurbaşkanı, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa Nükleer Santral, Fransa nükleer santral eylemi, nükleer enerji, nükleer enerji eylem, nükleer enerji karşıtı gösteri, Rhin Nehri, Rhin Nehri eylem, Rhin Nehri Fransa,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları