Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa’dan Yeni Vize Uygulaması; “French Tech Visa”

01 Temmuz, 2017 | 14:03
Fransa Viva Tech Macron

Fransa Viva Tech Macron

CNBC’ye konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmauel Macron, Fransa’da teknoloji alanında yatırım yapmak isteyenlere özel vize uygulaması “French Tech Visa”yı başlattı.

 

Fransa’dan Yeni Vize Uygulaması; “French Tech Visa”

 

CNBC ile birlikte Paris’te düzenlenen “Viva Tech” (Yaşasın Teknoloji) konferansında da konuşan Macron, dünya ölçeğinde şirketlere ev sahipliği yapmak için hem yabancı yeteneklerin çalışmasını kolaylaştıracaklarını hem de girişimlerde maddi destekte bulunacaklarını belirtti.

 

Emmauel Macron

Emmauel Macron

 

Fransa’da hızlı biçimde oturum izni almayı sağlayacak “Yetenek Pasaportu” olarak da  bilinen program kapsamında 4 yıllık oturma izinleri verileceği belirtildi. Fransa’da 2016’da girişimlere 1.43 milyar avro yatırım yapıldı. 2017’de söz konusu meblağ 1.52 milyar avro seviyesindeydi. Fransa turizmde, Almanya ve Birleşik Krallık’ın gölgesinde kalmış olsa da Fransa’da BlaBlaCar gibi girişimler de çıktı. Genç yatırımcıların bu sayede uluslararası alanda boy gösterebilecekleri ve turizmde de geliştirilme çalışmaları yapılabileceği belirtiliyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Emmauel Macron, Fransa, Fransa'dan Yeni Vize Uygulaması, French Tech Visa,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları