Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa’dan Yeni Vize Uygulaması; “French Tech Visa”

01 Temmuz, 2017 | 14:03
Fransa Viva Tech Macron

Fransa Viva Tech Macron

CNBC’ye konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmauel Macron, Fransa’da teknoloji alanında yatırım yapmak isteyenlere özel vize uygulaması “French Tech Visa”yı başlattı.

 

Fransa’dan Yeni Vize Uygulaması; “French Tech Visa”

 

CNBC ile birlikte Paris’te düzenlenen “Viva Tech” (Yaşasın Teknoloji) konferansında da konuşan Macron, dünya ölçeğinde şirketlere ev sahipliği yapmak için hem yabancı yeteneklerin çalışmasını kolaylaştıracaklarını hem de girişimlerde maddi destekte bulunacaklarını belirtti.

 

Emmauel Macron

Emmauel Macron

 

Fransa’da hızlı biçimde oturum izni almayı sağlayacak “Yetenek Pasaportu” olarak da  bilinen program kapsamında 4 yıllık oturma izinleri verileceği belirtildi. Fransa’da 2016’da girişimlere 1.43 milyar avro yatırım yapıldı. 2017’de söz konusu meblağ 1.52 milyar avro seviyesindeydi. Fransa turizmde, Almanya ve Birleşik Krallık’ın gölgesinde kalmış olsa da Fransa’da BlaBlaCar gibi girişimler de çıktı. Genç yatırımcıların bu sayede uluslararası alanda boy gösterebilecekleri ve turizmde de geliştirilme çalışmaları yapılabileceği belirtiliyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Emmauel Macron, Fransa, Fransa'dan Yeni Vize Uygulaması, French Tech Visa,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları