Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa’dan müthiş uygulama…İşte kültür sanatın ülkesi

30 Ekim, 2015 | 15:16

grenobelle-kitap-kısa-hikaye-makinesi

Fransa’nın Grenolbe kentinde hikaye dağıtan makinaların varlığıyla insanlar okuma zevkini yaşıyor.

Fransa da ücretsiz olarak uygulamaya geçirilen kitap okuma makinalarıyla halk kitap okuma konusunda farklı deneyimler yaşıyor.Ücretsiz olarak yapılan uygulamayla insanlar kısa hikaye dağıtma makinelerinin fişini alarak çıktı şeklinde baskı alıyor.

Bu baskıyla beraber kısa hikayeleri okuma fırsatı yaşayan insanlar kısa kısa afişe edilen hikayelere ulaşmada sıkıntı yaşamıyor.

İçerik olarak bilim kurgu,macera roman,makale,deneme ve aynı zamanda şiir türlerinin örneklerini verebilen makinalar adeta halk tarafından sevinçle karşılandı.

Farklı olarak hayata geçen,entellektüeliteyi arttıran bu uygulamanın ilerleyen dönemde Fransa’nın bütün şehirlerine yayılması bekleniliyor.

Ülkenin Grenoble kentine yerleştirilen makineler, sıra beklemek zorunda olanlara kısa hikayeler okuma fırsatı sunuyor.

Toplamda 10 bine yakın yazar barındıran makinalerin  kapatiseninde arttırılarak dünyadanın global hikayelerinin tamamına yakınını barındırmak için digital güncellemelerle desteklendiğinide söylemek lazım.

İlk olarak Grenoble kentinde pilot uygulamada olan bu projenin en kısa sürede Fransa’nın incisi olan başkent Paris’te de uygulamaya koyulması düşünülüyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
deneme, Fransa, fransa kültür, grenoble, kitap, kitap okuma makinası, kitap okuma makinesi, kısa hikaye, Macera, makale, Paris, sanat, şiir, yazar,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları