Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa’dan müthiş uygulama…İşte kültür sanatın ülkesi

30 Ekim, 2015 | 15:16

grenobelle-kitap-kısa-hikaye-makinesi

Fransa’nın Grenolbe kentinde hikaye dağıtan makinaların varlığıyla insanlar okuma zevkini yaşıyor.

Fransa da ücretsiz olarak uygulamaya geçirilen kitap okuma makinalarıyla halk kitap okuma konusunda farklı deneyimler yaşıyor.Ücretsiz olarak yapılan uygulamayla insanlar kısa hikaye dağıtma makinelerinin fişini alarak çıktı şeklinde baskı alıyor.

Bu baskıyla beraber kısa hikayeleri okuma fırsatı yaşayan insanlar kısa kısa afişe edilen hikayelere ulaşmada sıkıntı yaşamıyor.

İçerik olarak bilim kurgu,macera roman,makale,deneme ve aynı zamanda şiir türlerinin örneklerini verebilen makinalar adeta halk tarafından sevinçle karşılandı.

Farklı olarak hayata geçen,entellektüeliteyi arttıran bu uygulamanın ilerleyen dönemde Fransa’nın bütün şehirlerine yayılması bekleniliyor.

Ülkenin Grenoble kentine yerleştirilen makineler, sıra beklemek zorunda olanlara kısa hikayeler okuma fırsatı sunuyor.

Toplamda 10 bine yakın yazar barındıran makinalerin  kapatiseninde arttırılarak dünyadanın global hikayelerinin tamamına yakınını barındırmak için digital güncellemelerle desteklendiğinide söylemek lazım.

İlk olarak Grenoble kentinde pilot uygulamada olan bu projenin en kısa sürede Fransa’nın incisi olan başkent Paris’te de uygulamaya koyulması düşünülüyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
deneme, Fransa, fransa kültür, grenoble, kitap, kitap okuma makinası, kitap okuma makinesi, kısa hikaye, Macera, makale, Paris, sanat, şiir, yazar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları