Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa’dan Ali Sabancı’ya ‘Legion d’Honneur’ nişanı!

15 Şubat, 2018 | 12:10

ali Sabancı Legion donneur

Türk iş adamı Ali Sabancı’ya Fransız devletinin en prestijli nişanı verildi. İki ülke arasındaki ilişkilere katkısı nedeniyle Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’ya Fransız devletinin en prestijli “Chevalier dans I’Ordre National de la Légion d’Honneur” nişanı verildi.

Türk iş adamı Ali Sabancı’ya Fransız devletinin en prestijli nişanı verildi. İki ülke arasındaki ilişkilere katkısı nedeniyle Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’ya Fransız devletinin en prestijli “Chevalier dans I’Ordre National de la Légion d’Honneur” nişanı verildi.

Ali Sabancı’ya ‘Legion d’Honneur’ nişanının takdimi için Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda tören düzenlendi. Fransa Büyükelçi Charles Fries ve İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene; Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Esas Holding Yönetim Kurulu üyesi Ali Sabancı’nın yanı sıra Türkiye’nin önemli siyaset ve iş adamları katıldı.

Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries, Ali Sabancı ailesi ile yakın dostlarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, “İki ülke arasındaki o çok değerli ilişkilerin hizmetinde yaptığınız özverili çalışma ve katkılarınıza minnettarlığımızı ifade etmek üzere bir araya geldik. Zira Fransa Cumhuriyeti, Fransa’nın en eski ve saygın nişanı olan Legion d’Honneur nişanı ile size taltif ederek, liyakatlarınızı onurlandırmak istemiştir.” şeklinde konuştu.

Fransa’dan Ali Sabancı’ya ‘Legion d’Honneur’ nişanı

Sabancı’nın eğitim, iş ve aile yaşantısından bahseden Fries, Ali Sabancı’nın risk almayı sevmesi ve girişimcilik yönünün kuvvetli olması nedeniyle aile holdinginden ayrıldığını belirterek, “ESAS Holding bünyesinde, Pegasus şirketinin oluşturduğu havacılık alanından sorumlu olursunuz. Bunun yanı sıra şirketin yönetim kurulunda da yer almaktasınız ve bütün önemli kararlara iştirak etmektesiniz” diye konuştu.

Fries, “Pegasus’un başkanına, 2012 yılı sonunda, o dönem Türk sivil havacılık tarihinin en büyük siparişi olan, yeni CFM-Snecma motorlarla ama aynı siparişi olan ama aynı zamanda Türk Havacılık ve Uzay Sanayi TAİ tarafından üretilen parçalarla donatılan 100 adet A320 ve A321 NEO siparişi vererek Airbus’a duyduğunuz güvenden dolayı ne kadar gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim. Son 25 adetlik Airbus dilim üzerindeki opsiyonunuzu geçtiğimiz Aralık ayında dönüştürdünüz. Pegasus’un aynı zamanda Sabiha Gökçen Havalimanı’dan birçok Fransız şehrine doğrudan uçuşlar gerçekleşmesinden dolayı da oldukça mutluyuz” dedi.

Sabancı: Bizim adımıza sınır ötesinde savaşan askerlerimiz var

Ali Sabancı ise “Bizim ailede üçüncü Legion d’Honneur Chevalier. Biz tabii burada huzur içinde sevinçli bir tören icra ediyoruz. Bunu edebilmemiz için bizim adımıza sınır ötesinde savaşan askerlerimiz var. Şehitlerimiz var Allah rahmet eylesin. Yaralılarımız var, acil şifalar dileriz” ifadelerini kullandı.

Sabancı, “Bu nişanı bir kişiye verildiği için ben alıyorum. Bu bir kuruma verilseydi kesin Pegasus alırdı. Ben de Pegasus adına bu ödülü alıyorum. Hakikaten Fransa çok doğru bir iş yaptı. Pegasus’a bu ödülü vererek çok doğru bir iş yaptı. Çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Sabancı, Chevalier dans I’Ordre National de la Légion d’Honneur, Esas Holding Yönetim Kurulu üyesi, Fransa Büyükelçi Charles Fries, Fransa'dan Ali Sabancı’ya 'Legion d’Honneur' nişanı, Fransız Sarayı, İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları