Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa’da taksici eylemi! Paris’te trafik felç oldu

10 Şubat, 2014 | 11:56

Fransa Taksi

Fransa’da ‘Uber’ uygulamasının korsan taksiciliğe dönüştüğünü ileri süren 55 bin taksici eylem yaptı. Başkent Paris’te binden fazla taksici anayolları kilitledi.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Charles De Gaulle ve Orly havalimanlarındaki taksiciler, şoförlü özel araç hizmeti sunan şirketlerin korsan taksicilik yaptığı gerekçesiyle toplu halde trafiğe çıkarak anayollarda trafiğin durmasına neden oldu. Taksicilerin sözcüsü Daniel Bonamy, akıllı telefonlar için geliştirilen ve müşterilere şoförlü özel araç hizmeti sunan “Uber” uygulamasının haksız kazanca yol açmasını protesto ettiklerini belirterek yaklaşık bin kadar taksinin Trocadero Meydanı’na doğru yola çıktığını açıkladı.

Müşterilerine istedikleri yerde ve zamanda şoförlü özel araç tahsis eden “Uber” uygulaması, ülkede uzun süredir korsan taksiciliğin yasal zemine oturtulma çabası olarak gösteriliyor. 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, fransa eylem, fransa taksi, fransa taksici, fransa taksici eylemi, Paris, paris eylem, paris taksi eylemi, uber, uber uygulaması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları