Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa’da taksici eylemi! Paris’te trafik felç oldu

10 Şubat, 2014 | 11:56

Fransa Taksi

Fransa’da ‘Uber’ uygulamasının korsan taksiciliğe dönüştüğünü ileri süren 55 bin taksici eylem yaptı. Başkent Paris’te binden fazla taksici anayolları kilitledi.

Fransa’nın başkenti Paris’teki Charles De Gaulle ve Orly havalimanlarındaki taksiciler, şoförlü özel araç hizmeti sunan şirketlerin korsan taksicilik yaptığı gerekçesiyle toplu halde trafiğe çıkarak anayollarda trafiğin durmasına neden oldu. Taksicilerin sözcüsü Daniel Bonamy, akıllı telefonlar için geliştirilen ve müşterilere şoförlü özel araç hizmeti sunan “Uber” uygulamasının haksız kazanca yol açmasını protesto ettiklerini belirterek yaklaşık bin kadar taksinin Trocadero Meydanı’na doğru yola çıktığını açıkladı.

Müşterilerine istedikleri yerde ve zamanda şoförlü özel araç tahsis eden “Uber” uygulaması, ülkede uzun süredir korsan taksiciliğin yasal zemine oturtulma çabası olarak gösteriliyor. 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, fransa eylem, fransa taksi, fransa taksici, fransa taksici eylemi, Paris, paris eylem, paris taksi eylemi, uber, uber uygulaması,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları