Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa turu düşünenlere sevindirici haber!

29 Mayıs, 2015 | 07:46

Bir süredir Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’ni ziyaret eden turistlerin korkulu rüyası haline gelen yankesici çetesi, Fransız polisinin düzenlediği operasyonla çökertildi.

Kuleye adeta “dadanan” çete üyelerinin, güvenlik elemanlarının dikkatini çekmemek için fotoğraf makineleri, kameraları ve küçük sırt çantalarıyla kendilerini turist gibi gösterdikleri, 3’er kişilik gruplar halinde çalışan çetenin aralarına karıştıkları turistlerden özellikle yanlarında daha çok nakit taşıdıklarını bildikleri Asya’dan gelenleri hedef seçtikleri belirlendi.

NationalTurk’ün haberine göre, güvenlik kameralarından görüntüleri tespit edildikten sonra yakalanan Romanya vatandaşı çete üyelerinin, turistik sezonda günde 4’er bin avroya kadar yankesicilikten gelir sağladıkları bildirildi.

Eyfel Kulesi’ni her yıl yaklaşık 7 milyon kişi ziyaret ediyor. Kule, 1889 yılında uluslararası bir fuar için geçici olarak inşa edilmiş, ilk zamanlar başkentlilerin “çirkin ve estetik yoksunu” eleştirilerine hedef olmuştu.

Paris’te giderek artan yankesicilerden şikayetçi eden Louvre Müzesi çalışanları da geçen yıl aynı gerekçeyle greve gitmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Eyfel Kulesi, Eyfel Kulesi paris, Eyfel Kulesi yankesici, Fransa turu, Fransız Polisi, Fransız polisi eyfel, Fransız polisi paris, Paris, paris fransa, Paris fransa turu, Paris Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları