Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Fransa turist sayısında zirveyi bırakmadı

29 Ocak, 2014 | 13:20

Paris

Dünya Turizm Örgütü’nün açıkladığı istatistiklere göre Fransa turist sayısı bakımından zirvedeki yerini korudu. Fransa’yı ABD ve İspanya izledi.

Fransa, dünya turizm sektöründe liderliğini 2013 yılında da diğer ülkelere bırakmadı. Dünya Turizm Örgütü’nün verilerine göre 2012 yılında 83 milyon turist ağırlayan Fransa, 2013 yılında ağırladığı turist sayısını yüzde 6 daha artırdı. Fransa’yı ABD ve İspanya izledi.  Fransa, en çok turist ağırlayan ülkeler sıralamasında ilk sırada yer almasına rağmen, turizmden en çok gelir elde eden ülkeler sıralamasında ABD ve İspanya’nın ardından üçüncü sırada bulunuyor.

Dünya Turizm Örgütü’ne göre, geçen yıl dünyada turizm amaçlı yola çıkanların sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 5 artarak (52 milyon) 1 milyar 87 milyona çıktı. Geçen yıl dünyada turizm amaçlı seyahat yapanların yüzde 52’si Avrupa ülkelerini tercih etti. Geçen yıl Avrupa’yı ziyaret eden turist sayısı 29 milyon artarak, 563 milyona ulaştı.

Türkiye de 2013’ü başarılı geçirerek turist sayısını yüzde 10 artırdı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelen turist sayısı 35 milyona ulaştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
abd ispanya, Dünya Turizm Örgütü, Fransa, fransa turist sayısı, fransa turist sayısı kaç, Fransa Turizm, Türkiye turist sayısı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları